Muirhouse

Tanzeal Rahim

Kamera:

Dan Freene

Dellamorte

Všobecná únava z podobných F* pokusov je masívne prekonzumovaná a divák sa už obáva aké huhu true moments/events mu naservírovali. Tento prípad sa mierne pošmykol aj keď ma už názov " MONTE CRISTO HOUSE" vyhodil na ulicu , tak som špenátovo nezozelenela a bez sedatív som strávila túto zdokumentovanú výpoveď. Zagungovala totiž triezva kamera a celkovo skoro až rustikálny pocit z videného.Interiér ako stvorený pre " inú " filmovú záležitosť. Ak zohľadním formátové prekvapenie, celkom vnímatelný námet, pridám austráliu - výsledok je jasný. ()

George Stobbart

Spisovateľ paranormálnych tém sa rozhodne v rámci publicity prenocovať v tzv. austrálskom haunted house a zároveň to zaznamenať na kameru. Ráno je však nájdený v podivuhodnom stave, zakrvavený a zatknutý políciou. Malý found footage horor, ktorý sa snaží vydesiť svojou „one man show“ a hoci je prostredie domu vcelku fajn, atmosféra tiež nechýba a miestami je všetko až prekvapivo príjemne napínavé, z väčšiny to bohužiaľ stagnuje a hluchých miest je priveľa. V niekoľkých momentoch mi film síce pripomenul vydarené (nie found footage) hororové kúsky ako napr. "The Woman in Black" či "The Last Will and Testament of Rosalind Leigh", no ich kvality ani zďaleka nedosahuje a nedokáže ponúknuť nič, čím by sa vymanil z nevýrazných a v tomto prípade aj nevyužitých FF vôd. ()