Na útěku

(divadelný záznam)

V noci na silnici stopují dvě osamocené ženy, které se neznají. Jana Štěpánková jako sžíravě vtipná a okouzlující důchodkyně Claude a Zlata Adamovská jako ustaraná manželka a matka Margot. Obě utíkají. Nevědí kam, ale vědí odkud. A tak utíkají spolu. Po žádné cestě člověk nakonec nemusí jít sám. Takový je začátek brilantní francouzské komedie Na útěku. Humor, moudrost, překvapení, herecká souhra, a především energie a elán obou hereček vytvořily z inscenace Divadla Ungelt jednu z pražských divadelních stálic. (oficiálny text distribútora)

PetrJulian

Až se stydím, že jsem to měl dva roky nahrané v počítači z televizního uvedení, než jsem se na to konečně podíval! Inu, myslel jsem si a priori, že když tam hrají jen dvě herečky, že to bude docela nuda, ale byl jsem příjemně překvapen! ()

Aky

Samozřejmě skvěle napsaná hra. K tomu úsporná, vynalézavá režie - ale hlavně herecký koncert zejména Jany Štěpánkové. Kdyby bylo možné dát sto padesát procent, dal bych. ()

julie_mie

Byla jsem v divadle na tomto kousku. Miluji jak francouzský originál, tak i tuto českou verzi. Jsem šťastná, že jsem paní Štěpánkovou v této roli stihla. Moc mě mrzí, že už ji jinde na divadle neuvidím. ()

jezurka42

Superbabi měsíce? No to mne podrž. Jestli ty seš superbabi, tak v jakým stavu jsou asi ty ostatní?! Byl to nádherný pohled. Během necelých dvou hodin jsem dostala jednoduchý příběh dvou navenek rozdílných žen, které však v hloubi duše jednaly stejně – vydaly se na cestu za lepším životem. Za životem. Claude, postarší dáma, která zažila nejen zajímavý život s manželem, ale také s pár milenci, nyní trávící dny v domově důchodců. Margot, žena od rodiny, která naopak nezažila nic, jen šeď a jednoduchost všedních dnů. A přesto se setkávají uprostřed jedné bezvýznamné noci někde uprostřed cesty někam. Jinam. Odtud. Ode všeho zlého. Krásný a dojemný rozbor lidské duše, trpící a milující. Herecký koncert Štěpánkové a Adamovské, kterým to spolu slušelo nejen jako hereckým kolegyním a pozdějším švagrovým, ale také jako ženským, které ukázaly, jak doopravdy je srdce křehké a nenahraditelné. Ta ženská je cvok! ()