Vlčí dívka

• Česko Wolf Girl (viac)

Nostalgický snímek o čistém a událostmi nabitém dětství tří školáků v Japonsku sedmdesátých let. (oficiálny text distribútora)

Kri-kri

Příjemný rodinný film o přátelství tří školáků, sociální izolaci, trochu i o šikaně a předsudcích. Do venkovské školy začne chodit nová žačka Rumiko Tezuková, do níž se zamiluje Akira Ohta a i on je jí sympatický. Rumiko se navíc spřátelí s Hideko Komurovou, spolužačkou pocházející z chudých poměrů a proto se jí ostatní ve třídě straní a vysmívají se jí. Nikdo netuší, že Rumiko bydlí v cirkuse, kde vystupuje jako atrakce vlčí dívky. Zpočátku se film poněkud táhne, ale ke konci, aniž by to působilo jako prvoplánové citové vyděračství je z toho regulérní doják, který dovedou jedině Japonci. TV Barrandovu patří dík za zakoupení tohoto filmu, od havloidních kavárníků z Kavčích hor nic takového očekávat nemůžeme, tam běžely asijské hrané rodinné filmy naposledy před třiceti lety ještě za dob socialismu. I když jsem zprvu uvažoval o třech hvězdičkách (český dabing mohl být trochu lepší), nakonec uděluji slabé 4 * a 70%. ()