Mischief Night

• Veľká Británia Mischief Night

Mischief Night rozpráva príbeh mladého dievčaťa menom Emily Walton (Noell Coet), ktorá po autonehode, pri ktorej prišla jej matka o život, trpí psychosomatickou slepotou. Je noc pred Halloweenom a do jej domu sa snaží dostať vrah. Keďže je Emily slepá, môžu ju a jej najbližších pred záhadným útočníkom zachrániť už iba jej inštinkty. (kubqo)

George Stobbart

Film som si najprv zmýlil s rovnomenným hororom, ktorý však očividne ešte nevyšiel a na ktorý ma nalákal sympatický trailer s Malcolmom McDowellom. Čo by však nevadilo, ja si pozriem každý horor rád, pokiaľ nie je nudný... ale toto bol trochu zbytočne rozťahaný home invasion slasher, ktorý sa urputne (a pomaly) snažil vybudovať atmosféru, no akosi to prestrelil, až sa mi pri ňom začalo driemať. Pritom naháňačka, resp. skôr schovávačka, slepej pipky a dementa v pláštenke mala dobrý základ a peknú úvodnú scénku, ktorá navnadila, takže z toho kľudne mohli vyžmýkať aj viac. ()

Astaroth12

Už ten začiatok, keď bol napadnutý ten pár, tak tam bolo nadrbaného toľko klišé ako napr. utekala, potkla sa, vypadli jej klúče z ruky od auta a tá najznámejšia nešlo naštartovať auto. A to bol len začiatok a ja som už v tej chvíli tušil, že je zle a tento film bude trapas. Tá slepá holka bola sympatická, ale tak sprostučká, že mi bolo divné, že nezomrela už skôr, pri nejakej nehode. Ten pako v tej žltej bunde ma ináč vytáčal. Aký recesista, len tam stál a pozeral sa, čo bude tá slepá baba robiť. A všetky telefóny sú vybite, to je náhodička !!! Je to totálne tupá vyvražďovačka, bez nejakého navodenia atmosféry a s vrahom, ktorý je viacej na smiech, ako na hrôzu. V tomto filme som narátal aspoň 20 nelogických situácii a to som ich ani nerátal :-D Mám rád home invasion a viaceré takéto snímky mám veľmi obľúbené, ale táto do tej kategórie nepatrí a povedal by som, že je aj najhoršia, akú som kedy videl, a len zakončím: Nikdy viac !!! ()

Morholt

A tak tu máme zase opuštěný domeček, oběť a blbce ve žlutý pláštěnce. Slasherová vykrádačka , která hodinu příšerně nudí a zbytek času nudí jen o něco méně. Jak to dopadne je jasné už na začátku, protože zabít slepou holčičku (i když tu krávu jsem chtěl zamordovat hned na začátku) by způsobilo poprask u Americké unie nevidomých a vzhledem k tomu, že se jedná o poruchu psychosomatickou, nebudu ani moc spoilerovat (přesto SPOILER) když napíšu, že zrak se děvence vrátí v tu nejvhodnější dobu. 10% za pilu. ()

Campbell

Překvapivě povedený film, který mě dokonale odradil první čtvrt hodinou, to bylo příšerně natočený a strašně klišovitý. Pak se objevíme u slepé holčiny a film začne konečně pořádně nakopávat. ten námět že slepá holka je proti maskovaným vrahům se mi líbil. Některé scény kdy slepá holka je pár metrů od vraha a nevidího mi přišlo fakt dobře zvládnuté. Nicméně tak či onak má film pár naprosto nudných míst jako třeba minulost té holky, to bylo naprosto na prd. Stejnak jako mě celkem naštvalo byl motiv vrahů který nebyl nějak moc vysvětlen. Naštěstí další věci jsou dobré. Krvavé efekty jsou výborné a celkově film potěšil. ()

Flipnic

Obrovské zklamání ...? Ani ne, nic jsem nečekal a tentokrát nic nedostal ... Pomalé vyprávění vyloženě bolí, do poloviny filmu se nic neděje, trapné lekačky, maskovaní útočníci,kteří se snaží působit hrozně cool, vykradené nápady z hororů 20 a více let starých, předvídatelný konec ... Posledních vygradovaných 5 minut, kdy zazní chvíli i dobrá působivá nakopávací hudba a dočkáme se nějaké té intenzivnější akce a brutality, už u mne dojem z filmu nezvedl ... Po absolutně grandiozní "home invasion" adrenalinové jízdě You're Next 2013 byla tohle hodně studená sprcha ... :-( ()