Biri beni gözlüyor

všetky plagáty

ricci.s

Príjemná turecká raritka, taká nenápadná variácia na The Shining, akurát bez duchov, skôr sa jedná o čistý psychologický thriller. Spisovateľ sa so svojou ženou a malým synom presťahujú do opusteného hotela na ostrove, kde bola zavraždená rodina, hlavný hrdina sa totiž snaží získať námet pre svoju novú knihu, a postupne sa stane tými vraždami natoľko posadnutý, že mu z toho prepne a rodinka sa ocitne v ohrození. Malý počet postáv, pekné prostredie ostrova, fajn hudba aj atmosféra, a parádne rozuzlenie. A síce nemôžem povedať, že by to bolo nejako extra desivé či napínavé (alebo že sa k tomu ešte vrátim), je to kvalitný kúsok, ktorý stojí aspoň za minimálne povšimnutie. ()

Dellamorte

Nepopísateľný a skoro až nehodnotiteľný reverz na výbornú klasiku. Toto uhrá aj RND a netreba k tomu nejakého Omara, ktorého po prepašovaní VHS z tamojšej colnice, na ktorej mal (po)hlavné styky, vyrazila dvere múza. Hotel vymenený za robotnícku ubytovňu, sneh vymenený za vodu / vyretušované cigarety- asi v tej dobe zakázané na plátne ), boží Scatmen nahradený pripitou výpomocou, dieťa prekladané zo zeme na stôl/ pod stôl /na gauč - auč...nabrýzganá je tam horda preháňa(veľko)diel, no v ušiach sa mi zapichol 2x použitý hudobný motív z Re-ANIMATORa - to mi na to hodnotenie stačí, aj keď vlastne hodnotím len ten turecký med.Drevené ako vlastne celý filmársky interiér v Omarovom vnútornom vesmíre. ()