Gerontofilie

(festivalový názov)
  • Kanada Gerontophilia (viac)

Pohledný osmnáctiletý mladík Lake skrývá, že ho přitahují postarší muži. Když mu matka sežene brigádu v domově důchodců, zjistí, že pacienti tam jsou zklidňováni psychotropními drogami. Lake se spřátelí s okouzlujícím staříkem panem Peabodym a tajně mu vysadí medikaci a nakonec mu i pomůže uprchnout. Společně se vydávají na road trip a jejich přátelství se vyvine v něco hlubšího. Snímek kanadského provokatéra Bruce La Bruce přináší neobvyklý příběh, z kterého čiší romantické melodrama, humor a nelíčená vřelost. Film je díky krásným hereckým výkonům, chytlavým elektro-popovým písničkám a atmosféricky pomalým záběrům velmi příjemný, avšak zároveň polemizuje se společenskými tabu. (Febiofest)

Disk

Kanadský provokatér Bruce La Bruce klame tělem více, než jsem si myslel. Od jeho dva roky staré Gerontofilie jsem čekal další šokantní podivnost, ale on vytvořil prakticky "normální" film. Snímek o milostném vztahu mladíka a starého muže inspirovaný poetikou Xaviera Dolana je citlivým dramatem, jež vrcholí parádním road tripem. Naprosto přesná režie, minimalistické výkony obou protagonistů a dokonale padnoucí soundtrack. Moc milé překvapení. ()

easaque

+4* Na rozdíl od těch co film kritizují, nemám vůbec ten pocit, že hlavně těží z minoritní sexuální orientace. Děj mi přijde docela přirozený a lidský pohled na život stárnoucích seniorů přidává na smyslnosti, a tím jinak průměrnému melodramatu na zajímavosti. Myslím, že si zaslouží pozornost zvídavých diváků, kteří mají rádi nezávislejší snímky s netradičním tématy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

jiri.twist

Tento kanadský snímek je jedním ze ZLATÝCH KAMÍNKŮ PŘEPESTRÉ LIDSKÉ SEXUALITY a cením si jej i proto, že se věnuje tomuto opomíjenému a okrajovému tématu erotična. Nádherně a VELICE VKUSNĚ udělaný film, pro mě po všech stránkách a je zcela jasně a suverénně nejlepším dílkem LaBruceho z jeho filmů zde uvedených. Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, především mladý P.G.Lajoie se sympatickou tvářičkou byl hodně uvěřitelný, bezva zvuk, kamera i zpracování ... k tomuto filmu se budu rád vracet ... 9101010 ()

t.b.kat

Gerontofilie je vlastně citová náklonost k starým lidem, zpravidla založená na touze být v přítomnosti staré osoby, často spojená s erotikou či orgasmickými aktivitami. Přiznávám, že s nákloností k starým osobám až v takto extrémní podobě jsem se setkal vlastně až v tomto filmu. A přiznávám, že mě film dost šokoval (zvláště scéna lízání nádoru, jako důkaz oddanosti a lásky). Příběh samotný měl určité světlé okamžiky (nemocnice), ale kvalitní závěr filmu prostě chybí, což vyznívá jako podstatné negativum, srážící tento film o několik řádků níže, než by si možná zasloužil. Škoda. 2-3* ()

klukluka

Na začátku ho zaujal ten rozkládající se holub. Toho bohužel neobšťastnil. V opačným případě bych si kromě gerontofilie mohl odškrtnout i zoonekrofílii a můj seznam sexuálních úchylek prozkoumaných prostřednictvím filmu by narostl o to víc. I tak ale bylo to téma výživný. Oceňuji herecké výkony obou hlavních představitelů, oba byli vynikající. O to lepší, že v tomhle filmu bych konkrétně já rozhodně hrát nechtěl. Podané to ale bylo excelentně. Bez špetky patosu nebo falše. A dědek, jestli neumřel, je jistě dvacetiletými homosexuály obletován dodnes. ()