Proxy

Jedného dňa Esther (Alexia Rasmussen), mladú ženu vo vysokom štádiu tehotenstva, počas prechádzky domov napadne neznámy útočník s kapucňou. Polícia je v jej prípade bezmocná, a tak sa Esther utieka o pomoc a útechu ku svojej kamarátke, ktorá je členkou istej podpornej skupiny. Zdá sa, že jej život plný smútku a samoty sa konečne otvára priateľstvu plného porozumenia pre jej duševnú bolesť. Avšak priateľstvo a porozumenie môžu byť veľmi nebezpečné veci, pokiaľ ich ponúkajú nesprávni ľudia. (misterz)

rollman1

Až na tu delší stopáž a jakžtakž průhledné zvraty se jedna o hezky natočený film, který mě držel hezky v napětí. Jde z 99% o drama a z 1% horor(což bude asi scéna v koupelně, která je výborně natočená, hezky krvavá a prostě cool). Čeho se film nebojí je násilí na dětech, jde zde pár scén, které jsou zajímavě podané. Take se zde střídají hlavní role, ale i tak si uděláte o každém svůj obraz a vztah ke každému zvlášť. Prostě průměr, který bude bavit hlavně díky příběhu. ()

CptPeroxid

Velice agresivní psychologická jízda, která za celý film nešlápne na brzdu. Film jako by na sebe bral něčí podobu, jako by se chystalo něco neočekávaného, něco opravdu netradičního a pak boooom a v půlce filmu jsem šel do kolen. Nemůžu si vzpomenout, zda-li jsem byl někdy tak moc napnutý. Mám rád takové pokusy, které nesednou každému. ()

S.Quentin QUALE

Ach ty ženy! Lízačka koberců (cvok #1) zešílí z lásky k na první pohled frigidě (cvok #2), jež pak v "poporodním stresu" zcvokne kvůli skrytě narušené Marle Singer (cvok #3), jíž potká na hodinách vymývání mozků a která ve výsledku plně popustí uzdu svýmu fantasmagoru, aby to chudák manžel, jedinej normální v celým filmu, nerozdýchal. Byť mi zůstává zcela skryt jakýkoliv záměr tohoto filmu, musím uznat, že na dvou hodinách jsem se při sledování tohoto promyšleného, drsného psychologického kousku bavil fakt dobře. Herecké výkony jsou důvěryhodné, krve je tu taky spoustu, někdy dokonce v až funny slow motionu, no nejsem úplně odbouranej na plnej kotel, ale doporučit tohle můžu. 80% ()

George Stobbart

Mladá žena vo vysokom štádiu tehotenstva je jedného dňa na ulici brutálne napadnutá a potratí. Ona ani polícia nedokážu vyriešiť kto či prečo jej to urobil a tak sa pre ňu jediným svetlým bodom stáva kamarátka z podpornej skupiny, ktorá ale ukrýva svoje vlastné tajomstvá... A to je iba vrchol ľadovca, resp. mozaiky v neurčitom mindfucku prepletenom z viacerých postáv a dejových liniek, ktoré však ani vo finále nedokážu uspokojivo / zmysluplne uzatvoriť tento depresívny počin. Napriek tomu, že "Proxy" trvá až 2 hodiny, dlho neotáľa a svoju najnepríjemnejšiu scénku rozohrá už po 4 minútach. A musím sa priznať; že to bolo niečo, čo ma po dlhšom čase naozaj znechutilo - no pre horor to je v podstate dobrá vizitka. Horšie však je, že tá následná dlhotrvajúca minutáž už nie je moc opodstatnene naplnená. Nepríjemná atmosféra a temný nádych ešte ako-tak pretrvávajú, no jednoducho sa to dosť vlečie, a to aj napriek viacerým zmenám v štýle, kedy film lavíruje medzi psychologickou drámou, násilným thrillerom, giallom a slow-burn hororom. V priebehu deja sa síce objavia viaceré (možno nečakané) zvraty, ale celkovo som nemal pocit, že to funguje úplne tak ako by malo. ()

Flipnic

Emocionální drsná psycho jízda. Hodně nepředvídatelný film, to se mi fakt líbilo, kde se mění průběžně hlavní postavy a opakovaně vyklízí pole dalším postavám, které přebírají "hlavní role". Drsné a brutální co se týče násilí na dětech apod. Hodně netradiční, hodně nezvyklé ... Ale naprosto výborné a v jistých momentech tvrdě šokující ... ()