Nadšenec pro elektroniku a počítače Martin se vsadí s kamarády, že se nabourá do ministerského serveru a stáhne zadání maturitních otázek. A protože často není zcela v realitě, vsadí se evidentně dřív, než domyslí, jak to chce udělat. A tak krátící se čas před maturitou sledujeme partičku maturantů chystající se pokořit otázky, jejich učitele bojující s byrokracií i povedeného ministra školství a suitu kolem něj. Představy maturantů dokresluje jejich fantazie, která leckdy nepřekoná absurditu skutečných okolností. Nejsou totiž jediní, kdo se snaží server nabourat. Chvílemi přestává být úplně jasné, kdo je tady lump a kdo udělá vlastně docela záslužný skutek. (oficiálny text distribútora)

Gekacuk odpad!

Šílený, hloupý, ubohý, trapný film. Ale proč vlastně kometovat film, který se odrovnal sám? Protože vyjadřuje neúctu k lidem, vztahům, společnosti. Je to oslava podvodníků, nemakačenků, závisláků a feťáků všeho druhu. Těmi je ostatně naše země po převratu prolezlá. Kritika současných společenských zlořádů je úplně jalová. Banda lůzrů se rozhodla udělat si film. Najala si rádoby „tvůrce“ bez myšlenky, inteligence, smyslu pro humor a realitu. Jedině snad autor hudby si nezaslouží odpad. Partička „filmařů“ pak provedla jak vidno „úspěšný megakásting“ a vybrala ty nejstrašnější herecká individua, která by neuspěla ani mezi ochotníky někde v Tanzánii. Nechyběla jim však touha exhibovat. Tahle grupa neherců a přehrávajících ubožáků dokonala dílo zkázy. Jediným kladem filmu je, že v něm nehraje žádný NORMÁLNÍ herec. Kdo mohl financovat takový brak a proč to vlastně udělal? Vždyť o peníze se dá přijít mnohem jednoduššími způsoby. Takže prosím autory: vemte všechny kopie tohoto paskvilu a použijte drtičku nebo plamenomet. Přece nechcete, aby tahle sračka zabírala místo v katalogu českých filmů. ()

kinghome odpad!

Každej, kdo se na tomhle "filmu" podílel by měl dostat kulku do hlavy, nebo by se měl odstěhovat do cikánskýho gheta, aby zažil peklo, tohle je dokonce horší než Babovřesky a to jsem nevěděl, že to ještě jde. Nejhorší je, že to pořád probíhá, pořád mi tady ten film běží a ovladač je kurevsky daleko a já to nemůžu přepnout, hard lajf. ()

Djoker odpad!

Skutečná maturita patří k nejpřeceňovanějším milníkům lidského života. Ta filmová vypadá jako výtvor velmi traumatizovaného studenta. Houška býval pedagog, takže školství má na svém kontě další zdegenerovanou mysl. Jeho upocená snaha o hlášky jde až na dřeň snesitelnosti. Směšná konspirace na Ministerstvu školství a studentské hackování tomu pak nasazují korunu. ()

Olík

Tak tahle Maturita by maturitu jenom těžko skládala......možná tak výuční list na uklizečku v rumunském pornokině. Chápu, že asi nemělo jít o seriózně myšlený počin, ale čeho je moc až se ucho utrhne. Zřejmě film o mladých a pro mladé, satirická nadsázka, mejdanový úlet, ale pan pedagogorežiséroscénarista Hlouška dávno není žádným akné trpícím ušákem s kšiltovkou na veselo a tak bych hádal, že by už měl mít dávno rozum...........a nebo ne?!?!?!?!? ()

MIKETUK

Ale jo, je to pakárna i když chvílema člověk přemýšlí, jestli to není s nasázkou drsná parodie. Možná, kdyby pod tím byl podepsaný někdo známý (třeba Vorel-mimichodem scénář ke Gymplu dělal stejný člověk)a tím i byli obsazeni známí herci, někteří páni kritici by to vychvalovali. Netvrdím, že je to nějak zvlášť dobrý film, ale mě hoďku a půl pobavil. 50% ()

• Velká část herců v hlavních rolích sama opravdu v roce uvedeni filmu maturovala. I velkou část štábu tvořili velmi mladí filmaři. (ČSFD)
  • Film vznikl ve velmi krátkém čase 25 natáčecích dní. Natáčení financoval režisér z vlastních zdrojů, nepodílí se na něm žádný státní fond, dotace nebo granty ani Česká televize. (ČSFD)
  • Maturitu napsal autor námětu a scenárista filmu Gympl (2007). Původně se mělo jednat o pokračování zmíněného filmu, ale autor se nedohodl s Tomášem Vorlem. (ČSFD)

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (viac)