Když je Kevin Burke, mladý ambiciózní člen ochranky jedné vlivné finanční instituce, povýšen do špičkového bezpečnostního týmu této společnosti, ocitne se na vrcholu své kariéry a rozhodne se požádat svou dívku Rosalind o ruku. Jenže romantický večer se změní v tragédii, když je Rosalind brutálně zavražděna neznámým zabijákem. Kevinův svět se najednou zhroutí jak domeček z karet a on přísahá, že Rosalindinu smrt pomstí. Zároveň ve svém zaměstnání dostane za úkol hlídat bezpečnost celého bankovního trezoru. (oficiálny text distribútora)

MI-380

Hodně ledový thriller ze studeného Rotterdamu. Europort plný kovových kontejnerů, čtvrť plná prostitutek, ocelárna plná řetězů, větrný mlýn plný závěrečného účtování. A to vše přepněno zbraněmi a zabíjením. Konflikt mezi velkou firmou a její ochrankou na jedné straně a Interpolem na druhé se postupně přiostřuje, zamotává, na obou stranách přibývají oběti a až do konce není jasné, kdo tahá za nitky. Modrá barva a snaha o originalitu za každou cenu často vítězí nad přehledností vyprávění, scénářem i hereckými výkony. 50%. ()

Damiel

Ve snaze o originalitu a v touze odlišit se od stáda dalších průměrných kriminálních snímků se bohužel tvůrci zaměřili více na formu (film byl natočen digitální kamerou s vysokým rozlišením) než na obsah. Kamerové průlety ulicemi jsou superzrychlené, skoro celý film sledujeme zabarvený do modra, tu a tam obraz bliká jako stroboskop na diskotéce. Tónování obrazu v některých pasážích by možná mělo smysl, ale hodina a půl „tmavomodrého světa“ v kuse je trochu moc ()

Wacoslav1

Tohle je případ filmu se zajímavým námětem a ambiciózním scénářem, kde však bohužel hapruje všechno ostatní. Režií počínaje a špatnými herci konče. Škoda potvrzuje se, že méně je někdy více.30% ()