Menumpas teroris

• angličtina Menumpas Terrorists (viac)

Ve snaze předejít bankrotu se podnikatel rozhodne vyhodit továrnu do povětří s cílem dostat peníze z pojištění a najme si k tomu skupinu teroristů. Akce však neproběhne zcela podle plánu a policie je brzy bezohledným kriminálníkům na stopě. Ti se ukryjí v nemocnici, pacienty vezmou jako rukojmí a hrozí vyhozením celé budovy do vzduchu. (Karlos80)

Karlos80

Super-hvězdný Barry Prima (zde v roli kapitána speciálně vycvičeného komanda, který má za úkol zlikvidovat nebezpečné teroristy!) to byl ten hlavní, nikoliv ale jediný důvod, proč jsem chtěl vidět tento zapadlý film. "The Terrorists" je v rámci svého žánru a velmi omezeného rozpočtu, stále celkem povedený, hyper-kýčovitý, obskurní indonéský akční trash. Speciální efekty jsou sice hrozné (občas se neubráníte nechtěnému smíchu), je tu často použita zadní projekce v podstatě po celý film (viz automobilová honička, tady je to krásně vidět), miniaturní modely budov mi zase připomněli levné Godzilla filmy ze 60 let, ale tady se přeci jenom psaly už 80 léta. Je to všechno docela k smíchu (přeci jen v polovině 80 let toto všechno už nebylo tak běžné, dokonce ani u nízkorozpočtových filmů), ale důležité je, že to cele tak nějak dobře funguje a záhadně drží pohromadě a hlavně to nenudí (s malou výjimkou některých okamžiků na konci, kde se některé scény opakují stále dokola, až je to už docela únavné) a celé je to navíc ohromně zábavné, takže člověk tyto nedostatky v podstatě ani nevnímá. Film byl rozdělen na tři části (zde takový mix různých žánrů), má to nějaké slabší pasáže (jak už jsem psal), ale jinak to byla celkem odvážná jízda od začátku až do samého konce. Spousta akce, násilí, krve a zábavy. Film vychází, nebo resp.je to takový kříženec ze tří slavných hollywoodských filmů "Die Hard" (88), "Hard-Boiled" (92) - (prostřední část) a "Towering Inferno" (zde v podstatě celé finále v hořící nemocnici, která byla vyhozena do vzduchu, a kde probíhají záchranné hasičské práce nebohých lidí - pacientů). První dvě známé americké akční klasiky byly dokonce natočeny až pár let po vydání tohoto filmu! Nenechte si ujít, pokud už na tento explozivní, a velmi zábavný indonéský trash, náhodou narazíte. ()