Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Réžia:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (viac)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (viac)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (118)

Středeční příhoda (2015) (S02E16)

A znovu kvalita. Děj byl tentokrát podstatně méně akční, ale pátrání po příčinách kapitánovy mrzutosti i Charlesův ůspěch v boji proti bankovnímu lupiči byly dokonalé. // "Každou čtvrthodinu si zálohuji data a provedení zálohy mi trvá plných sedmnáct minut. Už mám deficit zálohování." / "Takže tam teď půjdu a toho starého mizeru nějak donutím, aby se mi na kameru přiznal k těm bankám." "Umřel ti." ()

Svatba Boylea a Linetti (2015) (S02E17)

Svatební epizoda mě dost zklamala.Čekal jsem, že si s ní tvůrci dají alespoň nějakou práci, ale všechny použité zápletky byly až zoufale neoriginální, takže situaci zachraňovala hlavně přítomnost Rosy Diaz. // "To jsem řekla jen třikrát: mámě, tátovi a dědovi, když umíral. Jednoho lituju." "Koho?" "Dědy, přežil rakovinu a já vypadám jako blb." ()

Kapitán Peralta (2015) (S02E18)

Osmnáctá epizoda mě fakt zklamala. Výlet do Kanady mě vůbec nebavil a kapitánova propracovaná hádanka celý díl utáhnout nemohla. Doufám, že to příště bude lepší. // "Cvak. Právě jsem zachytila chvíli, kdy ti došlo, žes neuspěla. Asi jsme tím všichni něco získali." ()

Sabotáž (2015) (S02E19)

Proti předchozí nešťastné epizodě došlo k podstatnému zlepšení, což mě znovu přivedlo k úvahám nad mocnými výkyvy v kvalitě jednotlivých dílů. Tady se naštěstí zadařilo, takže jsem se mohl vcelku slušně bavit. // "Systém je shnilej!" / "Vy jste bezpochyby ti nejhorší detektivové, které jsem kdy viděl! A to včetně toho pátracího psa, co obskakuje bomby!" / "Takhle se teď přesouvám. Chůze se moc podobá tanci a ve mně už žádný nezůstal." ()

AC/DC (2015) (S02E20)

Kdybych zůstal objektivní, musel bych epizodu ohodnotit čtyřmi kousky, já jsem se ale nechal ovlivnit večeří/ večírkem u kapitána Holta. Tato událost pro mě celý díl posunula přes pětihvězdičkovou hranici. Souhra Holt/ Diaz byla naprosto dokonalá a já jsem se skvěle bavil. // "Tady je nějak moc mrtvých racků i na Atlantic City." / "Ty už mě neseržuj, Peralto!" / "Roso, pověz nám o své rodině." "Jo, nějakou mám." ()

Detektive Dave Majors (2015) (S02E21)

Jaká radost, jaké štěstí! I jedenadvacátá epizoda se tvůrcům povedla. Už Rosina růžová košile v úvodu pěkně nakopla děj, velmi dobře fungovala ale i zápletka s hvězdným detektivem (klub Klíčenka psal) a lanaření seržanta Jeffordse. // "Nemá dvojče?" "Kdyby měla Rosa dvojče, snědla by ho už v děloze." / "Gino, nechala jste si na stole mobil, bál jsem se, že jste mrtvá." ()

Vrtulník (2015) (S02E22)

No toto, stále se až nečekaně daří. Obě části epizody mě velmi bavily, snaha o dopadení vraha (a získání lupu) s účastí kapitána Holta byla výborná, ale školní exkurze na okrsku nebyla o nic horší. Tohle se povedlo. // "Pro někoho je latina mrtvý jazyk, ale já říkám, že si jen dlouho zdřímla." / "My toho parchanta zničíme, ledaže by byl nevinný, pak ho zachráníme." ()

Johnny a Dora (2015) (S02E23)

I finále druhé sezóny se vydařilo, čímž příjemně navázalo na předchozí díly. Sledovačka mě musela bavit už jen pro složení týmu (Jake, Amy, Rosa a Charles) a kapitánův boj proti přeložení stál taky za to. // "Dobroty zdarma!" / "Dejte mi Madeline a kyblík vody. Je čas uvařit čarodějnici." / "Co to sakra?" / "Promiňte, asi jsem se dojal." ()

Série 3 (2015) (S03)

I třetí sezóna seriálu si u mě vedla velmi dobře. Bohužel, i v tomto případě platilo totéž, co v předchozích řadách- tvůrci znovu spáchali díl, který ode mě dostal třetí hvězdičku jen z dobré vůle, a u dvou epizod jsem měl co dělat, abych nešel pod dva kousky. Podle mě je to velká škoda, už jen kvůli přesvědčivému výsledku v závěrečné fázi, by si sezóna plnou palbu zasloužila. ()

Nový kapitán (2015) (S03E01)

Přestože Billa Hadera za normálních okolností vidím docela rád, jeho kapitán Dozerman byl pro mě naprostou katastrofou. Nechápu, proč se tvůrci rozhodli jít cestou prvoplánového/ trapného humoru, pevně věřím, že se všechno zase vrátí do těch správných kolejí, tohle byl omyl. 2*- // "Páni, teď mi došlo, že už mu to neřeknu do očí. Nejvýš jeho ženě na pohřbu, ale to už není ono." ()

Pohřeb (2015) (S03E02)

Uf, to se mi ulevilo... Úvodní fiasko zřejmě způsobilo nadopování autora scénáře nějakou nepovolenou látkou, druhá epizoda už byla příjemným standardem. Teď mi nezbývá, než doufat, že bude všechno v podobném stylu pokračovat. // "Jsem zděšená a ne tebou." / "Takže to vy jste tam tahal ty prostitutky?" "Áááááá...." ()

Boyleova předtucha (2015) (S03E03)

Třetí epizoda navázala kvalitou na předchozí díl, takže jsem se mohl hodit do pohody a v klidu sledovat, jak se Charlie snaží zachránit svou spřízněnou duši, jak se kapitán Holt snaží napravit pošramocený obraz policie a jak se Rosa pokouší vyřešit zapeklitý případ zmizelé zmrzliny. // "Zádům to svědčí!" / "Dneska jdeš pozdě, Boyle, kde jsi byl?" "Proklínal jsem svůj stín za to, že je s takovou nulou." ()

Čajový zabiják (2015) (S03E04)

Tvůrci se po velmi špatném úvodu evidentně velice rychle vzpamatovali a od druhé epizody dodávají pouze kvalitní materiál. Tomuto dílu jsem chtěl udělit čtyři hvězdičky, stejně jako dvěma předešlým, ale mlsající seržant Terry Jeffords mě přesvědčil, abych své rozhodnutí přehodnotil. // "Kdepak je Braxton O´Reilly, ta hnusná zrůda?!" "Na pravdě boží..." "Upřímnou soustrast." ()

Halloween, III. část (2015) (S03E05)

Jak už jsem napsal v komentáři k minulému Halloweenu, mám tyhle tématické epizody opravdu rád. Proto jsem se i tentokrát těšil a nebyl jsem zklamán. Tvůrci si dali znovu záležet, tradiční bojovka se povedla a já jsem se výborně bavil. // "Já nejsem gigolo:" "Jasně, čauky, ty štětko." ()

V lese (2015) (S03E06)

Objektivně bych řekl, že šestá epizoda za víc jak tři hvězdičky nestála. Já jsem ale málokdy objektivní, takže jsem se i v tomto případě nechal zlomit seržantem Terrym Jeffordsem k přihození bonusového kousku. // "Je fakt moc hezký, jak se milujou." "Je to reklama. Na ledničku." / "Našel jsem, odkud lezou ti červi, žerou mrtvou lišku v záchodě." / "Kde je Jake? Vy jste ho snědl, Terry?!" ()

Matrace (2015) (S03E07)

Přestože byla tentokrát policejní práce odsunuta poněkud do pozadí, uznávám, že je kvalitní spánek extrémně důležitý, takže jsem si díl docela užil. Navíc jsem zjistil, že máme s Rosou podobný názor na výchovu dětí, a to mě nemálo potěšilo. // "Páteř je má nejmenší kost." ()

Ava (2015) (S03E08)

Díkůvzdání je dalším americkým svátkem, který mám totálně u..., který je mi úplně ukradený, zároveň mám v sitcomech velice rád epizody s touto tématikou. Správně bych měl být trochu zklamaný, protože na sváteční atmosféru vlastně nedošlo (až na skvělou úvodní scénu), ale nejsem, jelikož jsem se až moc dobře bavil. A taky úplně vynechám laciné a nedospělé narážky na krocana a nádivku. // "Ale takhle dostaneš křeč." "Děláš si srandu? Křeče mám už dvacet minut." ()

Švédové (2015) (S03E09)

Požár prodejního automatu sliboval pěkně žhavou epizodu, nakonec se ale ukázalo, že úvodní scéna byla tím nejlepším, čeho se mi tentokrát dostalo. Tohle byl pro mě spíše slabší kousek, který zase zbytečně pokazí výsledný průměr. // "Zní to, jako že se chlubím, ale je to přesně tak!" ()

Jipí kajak (2015) (S03E10)

Nejsem sice tak zapálený fanoušek Smrtonosné pasti jako Jake, ale i tak jsem si desátou epizodu opravdu užil a znovu jsem si vychutnal tu horskou dráhu kvality, na které mě tvůrci tak rádi svezou. Minule jsme byli hluboko dole, a teď se zase dívám na svět z výšky. Tohle mě fakt bavilo. // "Vánoce se ruší, Charles je zkazil." / "Ne, ne! Jakeu, mají Ginu!" "Já vím, koukáme na to samý!" ()

Rukojmí (2016) (S03E11)

Po zkušenostech s oběma předchozími epizodami jsem své dojmy přirovnal k jízdě na horské dráze, ale jedenáctá epizoda zůstala s desátou pěkně v rovině. Případ s rukojmími byl obzvláště zapeklitý a musím ocenit, jak se Charles dokázal popasovat s velmi obtížnou situací. // "Vy snídáte zapečenou bagetu?" "Jo, ale mám jíst víc zeleniny, tak jsem si objednal paprikový sýr navíc." / "Není nic děsivějšího než městský soudní systém." / "Jdu šikanovat starého kněze, abych dostal zpět své sperma!" ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)