Karlos80

Bianchiho debutové eurocrimi, on sám byl žánrový herec, kdy ve všech 4. filmech co natočil v letech 77-79 pak i sám hrál. Film je založený na skutečném popisu notoricky známého italského gangstera z Milána, velké postavy Milánského podsvětí behěm 70. let (http://en.wikipedia.org/wiki/Renato_Vallanzasca). Bohužel jméno slavného gangstera se používá pouze k přilákání diváků a s filmem nemá nic společného. Film se ale i tak pyšní docela dobrou akcí (přestřelky+pěstní souboje), velkým psychosexuálním násilím, všeobecně odpornými charaktery, ale s dobrou psychologickou hloubkou, vyhrocenými typicky taliánskými uřvanými dialogy a nakonec i lahodným disco zvukovým doprovodem (známá skladba "Desperation And Money", se často objevuje na různých poliziesco výběrech). Hrozivě vypadající mohutná přestřelka ve finále byla docela povedená, škoda ale že její potenciál nebyl naplno využit a to z obou stran a přeci jen trochu rovně. Já osobně si myslím že tento vstup do vod zločineckého filmu herce-režiséra Bianchiho se celkem povedl, ale i tak doporučuji spíše fandům, žádnou stylovku rozhodně nečekejte. Ty tři hvězdy jsou za trio Enzo Pulcrano (Robert hl. role), Franco Garofalo (Pino) a Stefania D'Amario (Antonella). ()

Martin741

Takze jestvoval isty Renato Vallanzasca - posobil v meste Milano a bol kapo v Mafii. No ale film je biedny, plane kulisy, otrasne dialogy, keby tam par prestreliek nebolo, dam tomu * maximalne. Takto biedny podpriemer : 47 % ()