Zábavná revue Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna a jejich hostů... Pořad Šoubyznys koncem 90. let volně navázal na pořady režiséra Jaromíra Vašty To je šoubyznys s tím, že se ovšem nejednalo o archivní snímky, ale o čísla zcela nová. Archivní prvky sloužily jen dejme tomu k ozvláštnění. Hlavním tématem je v názvu zmíněný obor zábavy – to jest show čili podívaná a poslouchaná. Druhou velkou inspirací je pořad Televarieté a jeho humor a široce založená obliba u řadového diváka. O přízeň a zájem se v pořadu Šoubyznys uchází dvojice účinkujících moderátorů Vondráčková–Korn, která přivítá na scéně televizního ateliéru své hosty ze všech sfér zábavy, a to nejen známé zpěváky, tanečníky a hudebníky, ale i herce a různé zajímavé osobnosti. (Česká televize)

otík

Po dvouletém vysílání klasického střihového pořadu "To je šoubyznys" http://www.csfd.cz/film/271760-soubyznys/ začala ČT vysílat podobně laděný pořad opět s V+K v roli moderátorů, tentokrát ale kromě pár sestřihů jde hlavně o scénky na jevišti v reálném čase a o kabaretní vystoupení. Bohužel úroveň je zcela tragická a hlavně na písních jde vidět, jak pořad zestárl (styl hudby, kostými, aranžmá). Absolutně jsem nepochopil roli Suchánka a Genzera, co ti tam propána trapasili? A o úrovni moderování V+K škoda psát, jejich scénky jsou navíc spíš trapné než zábavné. Prostě hrozný pořad. Výběr hostů z jednotlivých dílů zde. 1.díl: zpívá Laufer, velmi slušná scénka i píseň Noga a Skrúcaný, písně Schmid a Kořínek, ukvíkaná Pokorná, Nesvatba, Rolins. 2. díl: zpívá Vondráčková, Černoch, Bohuš Matuš, Daniel Hůlka, hraje Eva Mayerová, rozvykládá se Jiří Lábus. 3. díl: Zekon Knedla se nechá ve světovém rekordu přejet autem, vzpomíná se na mládí Jirky Korna, zpívá Vilém Čok, Dasha, scénku si zahraje Bára Štěpánová. 4. díl: prostor pro svou imbecilní scénku dostanou konečně Genzer se Suchánkem, Vondráčková si zahraje na Celin Dion a zazpívá českou verzi ústřední písně k filmu Titanik, dále zpívají Marcela Březinová, Burma Jones, zazpívají si dokonce i nefalšovaní transvestité, zahrajeme si karty a stejně jako ve 3. díle si zacvičíme aerobik. Neuvěřitelně debilní díl uzavřel stejně ubohou sérii. Hurá. ()

Bohemák

Tvůrci dokázali naprosto geniálním způsobem navázat na to nejhorší ze socialistické televizní zábavy. Jednu hvězdu musím dát za to, že sami průvodci i většina jejich hostů jsou jinak talentovaní lidé.(4.5.2013) ()

Paity odpad!

Vondráčková a Kornem vyplnili určitou mezeru, když pravidelně na ČT vystupovali v pořadu Šoubyznys. O jeho kvalitách mě ale nepřesvědčilo nic. ()