Lan gun fu dou lan gun qi

• Hongkong 爛滾夫鬥爛滾妻 (viac)

sniper18

Je to nadpriemerná komédia. Má priemerný príbeh o mladom mužovi, ktorý ešte nikdy dlhšie nevydržal vo vážnom vzťahu, keďže si nadovšetko užíva priazeň žien a hlavne po sexuálnej stránke, pričom jediná, ktorá mu doteraz unikla je jeho očarujúca spolužiačka zo školských čias, čo ho stále mrzí. No raz narazí na ženu, ktorá je presne ako on a keďže sa k sebe dokonalo hodia, rozhodnú sa vytvoriť pár, ale najprv uzavrú dohodu, že vydržia sto dní bez sexuálneho uspokojenia. Pre muža je to utrpenie, ale rozhodne sa dodržať svoj sľub, aj keď sa mnohí snažia, aby sa mu to nepodarilo. Spracovanie je celkom slušné, síce tento typ zápletiek moc neobľubujem, ale v tomto prípade to v rámci možností vyšlo až prekvapivo dobre. Samozrejme stále sa nejedná o nič výnimočné, ale všetky dôležité postavy mi prišli celkom zaujímavé, dej si po celý čas udržuje dostatočnú úroveň, aby ani na chvíľu nezačal nudiť, keďže sa tu prakticky stále niečo deje, dokonca ma aj celkom zaujímalo, ako niektoré línie dopadnú, hlavne vzťah ženy s boháčom, no hlavne nechýba to správne sexi prevedenie a navyše je to aj dostatočne uletené, čo mi dokázala napríklad scéna s duchom. A tak síce o úplnej spokojnosti určite hovoriť nemôžem, ale vzhľadom na zápletku mi to sadlo až prekvapivo dobre. Čo sa týka humoru, je ho tu plno a síce výraznejšie vtipné mi prišli možno len dve, tri scény, ale aspoň si to dokázalo udržať tú bezproblémovú úroveň, aby ani raz nezašiel do úplne trápnosti, ako je to v podobných filmoch časté. Herecké obsadenie je na tom dobre, síce hlavný hrdina Chapman To nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale práve tu mi ten jeho uletený prejav aj celkom sadol a navyše poteší plno sympatických tvárí ako napríklad Chrissie Chau alebo Kimmy Tong Fei. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, v rámci žánru mi to prišlo úplne ideálne. Takže lepšie hodnotenie síce nedávam, ale aj tak som celkom príjemne prekvapený, od filmu s podobnou zápletkou som čakal menej. 64% ()

mimozakon

Podpriemerna komédia z Hong Kongu... Je vidieť, že v HK to berú trošku inak ako v kontinentálnej Číne. Tam by sa asi takýto film do sveta nedostal. Z mojej návštevy HK som obdivoval tých málo reálií, ktorých je vo filme vidieť. Celé to je také nejaké porno bez porna. Samé sexuálne narážky, rozhovory točiace sa väčšinou iba o tom ako niekoho pretiahnúť. Celkom ma dostali kostýmy, ktoré si priniesli mládenci na party. Samozrejme "kostýmy" sličného ženského tria boli tiež potešením pre oko.. ale vzhľadom na to, že sa podobne obliekali celý snímok to až tak nevystúpilo do popredia. ()