Vraždy na Shetlandech

Veľká Británia, (2013–2023), 42 h 42 min (Minutáž: 53–60 min)

Predloha:

Ann Cleeves (kniha)

Hudba:

John Lunn

Douglas Henshall, Steven Robertson, Gemma Chan, Alexander Morton, Alison Peebles, Anthony Flanagan, Martin Wenner, Jordan Young, Lewis Howden, Kari Corbett (viac)

Kriminální seriál podle novel Ann Cleeves. Jimmy Perez je detektiv na skotských Shetlandech, odlehlém souostroví, kde se téměř všichni znají. Polovina obyvatel má nejbližší sousedy za kopcem, dveře se tu nezamykají, a když dojde k vraždě, je pravděpodobné, že někdo z malého policejního sboru je příbuzný oběti, a kdekdo z obyvatel má za to, že ví, kdo je vrah. (noby)

Recenzie používateľa DwayneJohnson k tomuto seriálu (2)

Série 2 (2014) (S02)

Podobně, jako v případě seriálového Collateralu, nebo Menhunta vsadili tvůrci na jakousi „normálnost“. Všechny viděné díly Shetlandu tohle splňují přesně do puntíku. Dva díly, nějaká vražda, nebo více a na konci vyšetření případu. Tohle vše je natočeno bez nějakých honiček, bitek, nebo potoků krve, prostě klasické, rutinní vyšetřování, které mám na těhle bohem zapomenutých ostrovech svoje nezaměnitelné kouzlo. Což platí hlavně pro Douglase Henshalla, jehož klid a jistota jsou přesně ty věci, co na něm tolik obdivuju. A když k tomu připočtu velmi úsměvnou dějovou línii se dvěma otci, tak vím na beton, že tahle druhá série není zdaleka poslední, co jsem (zatím) viděl. ()

Série 3 (2016) (S03)

Pořád je to ještě stále nadprůměrné, ale asi si dám s detektivem Perezem na nějakou dobu pokoj. Dát druhou a třetí sérii skoro naráz bylo asi příliš, takže když to zase zkusím za pár měsíců, vůbec nic se nestane. Ocenil bych fakt, že náš hlavní hrdina ukázal, že se umí dát ránu a také, že se mu konečně podařilo „skórovat“, jinak jsem se dost ztrácel v drobet překombinovaném závěru, který mě jen utvrdil ve faktu, o kterém jsem psal ve svojí první větě. ()