PKD

Tady už mohu dáti v klidu plnou palbu, páč tohle je přesně ten druh dílů, který na TOSce žeru. A nejen v ní. Hvězdná základna na Corinthu IV (Bible je všude:/ ) je prostě úchvatná a prakticky překonává i tu mou favoritku z ´Court Martial´. Popisovati děj nebudu, to musíte vidět sami. Jen naznačím, se se jedná o politiku Federace, o problém s ženskými kapitány hvězdných lodí, Tellaritský úhel pohledu a ve vedlejší příběhové linii jde o (neúspěšnou) záchranu U.S.S.Hood třídy Constitution. No prostě, feministky mají pré. Což mi v tomto př. nevadí. Naopak. Jako bonus zde máme Vulkánského admirála, kterého si zahrál herec z Abramsova ST Into Darkness, kde hrál tentokráte lidského kpt. U.S.S.Bradbury. Tento díl také začal linku Co se stalo USS Hood?, která bude vyřešena v závěrečném filmu/dvojdíle. A to nejdůl., jeden ze 2 kandidátů na post kpt. právě Hoodu (1.je Spock) je jistá cmdr.Diana Garretová (velitelka vesmírného doku na orbitě Země) jejímž vzdáleným potomkem bude pochopitelně jistá kapitánka Enterprise C. Což mi se přiznám, na po1. skoro nedošlo. ()