Lucidní snění

Česko, 2012, 10 min

Réžia:

Thomas Krakora

Tom_Lachtan

Mám-li to brát jako krátké video jakéhosi populárně-naučného rázu, nemám s tím nejmenší problém, byť nepřináší žádnou informativní hloubku a je jen lehkým seznámením se základní problematikou, takový obrázkový článek wikipedie i s příkladnou, hranou ukázkou. Co jsem nepochopil bylo snímání onoho vysvětlujícího, který byl chvíli snímán zleva, pak zas zprava. Od Krakory bych si klidně nechal líbit i dokument plnohodnotný PS: odkaz na video klasicky v diskusi ()

annihilation

Možná jsem čekala trochu víc... Lucidní snění už je v současné době dobře známý fenomén, o kterém se není problém základní informace dozvědět za pět minut z internetu. Na druhou stranu musím přiznat, že Mgr. Jan Vaněk popisuje tuto tématiku dost dobře, ačkoliv je dokument opravdu velmi krátký. Pro laiky to může být první zajímavý podnět, proč si něco víc o ld zjistit. Naopak pro ty, co se o toto téma zajímají, nebo dokonce ld pravidelně prožívají, je dokument bohužel k ničemu. Ale zase mě potěšilo, že se konečně někdo zmínil o tom, že snaha řídit celý sen, není správná - ve spoustě článků mi to naprosto chybí. A dokonce dokument i pobaví, zaměříte-li se na detaily.. ()