Kodaira Džótaró má už života plné zuby. Po škole vylezl jako neperspektivní zaměstnanec a musel se potýkat složitým hledáním práce v době, kdy jí v Japonsku je nedostatek, naštěstí uspěl, ale ne na dlouho, neboť se stal obětí snižování stavů. Do toho všeho se s ním ještě rozešla přítelkyně. Život prostě není fér... A tak nějak skončí na břehu Šimantské řeky v prefektuře Kóiči ve skupině dalších lidí, kteří mají života dost. Dokáží se společnými silami dostat ze znechucení životem a pokračovat v něm dál? (Zíza)

ainny

Dalo by se říct, že Jotaro začal tam, kde Takemoto skončil. A Ikuta Toma se vrátil do kůže někoho, kdo neví, co má dělat. Nebo spíš, čeho by chtěl v životě dosáhnout. Jeho cesta za hledáním snu je krásně civilní. Tempo seriálu je spíš pozvolné a přesto tvůrci dokázali do těch deseti dílů dostat několik lidských osudů, které začnou diváka zajímat a je zvědavý na to, co která z postav v sobě ukrývá, kdy to odhalí, a nakonec jak se s tím vypořádá. To všechno spěje k reálnému a svým způsobem nečekanému konci, který byl pro mě naprosto dokonalý. To všechno rámuje nádherná krajina okolo Shimanta a víc než povedený opening, který jsem schopná si pustit klidně několikrát za sebou. Pokud nikam nespěcháte, máte rádi Japonsko a zajímá vás, jak se žije v jeho odlehlých koutech, pak je to seriál právě pro vás. ()

vercinek

Další ukázka, jak vyvolat emoce bez kýčovitého amercian způsobu tlaku na city. Jde zde spíše o odhalování vývoje jednotlivých charakterů než-li o děj samotný, přesto jsem se ani jednou nenudila. Toma Ikuta - jako vždy exceloval, jeho způsob nenásilné komediálnosti je nevídaný. On byl právě ten důvod, kdy jsem se upřímně zasmála, přesto zde převládají spíše chvilky, které vás dojmou, ale vše je dělané tak nenásilně, tak obyčejně - paráda. ()