Horký den v Porto Alegre

(festivalový názov)
  • Brazília Ainda Orangotangos (viac)
všetky plagáty
Komédia / Dráma / Hudobný
Brazília, 2007, 81 min

1 půvabné město, 15 bizarních postav, 1 dlouhý záběr. Tak by se dala popsat originální komedie Gustava Spolidora, v níž sledujeme v osmdesátiminutovém záznamu bez jediného střihu několik proplétajících se příběhů obyvatel brazilského města Porto Alegre. Jeden horký letní den v jejich životě možná nebude tak všední jako ty ostatní. Snímek na pomezí reality, fantazie a noční můry vznikl podle stejnojmenné knihy spisovatele Paula Scotta a potěší fanoušky netradičního humoru. (MFF Cinema Mundi)

dopitak odpad!

Film zařazený do vedlejší sekce Latinskoamerická komedie. Komedie? Spíš drama diváka, který se rozhoduje, kolika minut života se dobrovolně vzdá. Pokud zařazení tohoto (bráním se použití konvenčního výrazu pro výsledek filmařské činnosti) do festivalového programu předcházelo zhlédnutí některého z dramaturgů, je to důvod k zamyšlení. „Kvalita“ Horkého dne v Porto Alegre je patrná i z titulků, u kterých se poprvé v průběhu festivalu objevily vážnější mluvnické chyby, tady se rozum evidentně bránil uzřít tento odpad znovu. kult pro CInema Mundi, 2013. Experiment vyprávěný bez jediného střihu se zdá být silným lákadlem slibujícím promyšlené aranžmá. Představte si silnější ženu v letech, jak nahá běhá po chodbě a nepříčetně kope do dveří, než narazí na místnost plnou holubů, jak proplešatělý šedesátník pije parfém a hurónsky se tomu směje, dokud jeho do němoty zpitá milenka nesloží bezvládně na podlahu, představte si… Anebo ne, buďte rádi, že si nic představovat nemusíte. Jediný film letošního festivalu (viděl jsem jich 22), ze kterého někteří diváci po pár minutách odcházeli. ()

gep odpad!

Jsem jeden z těch, které Dopitak zmiňuje, že film nedodívali. Nápad natáčení na jeden záběr, kdy si postavy "předávají děj" byl výborný. Ovšem to by 1) rejža měl mít CO točit - mít scenáristu který se zhulil a ještě si šlehl LSD nestačí; 2) scenáristovi nesměl konkurovat totálně našrot kameraman, kterému se třepe ruka a zapomněl, že kameru je třeba zaostřit, takže z toho má člověk za 10 min migrénu jak prase. ()