George Stobbart

Švajčiarsky dobrodružný príbeh o dvoch blbečkoch, ktorí si vyrazia na výlet do prírody. Jeden z nich zazrie pri rieke dievča, ktoré mu svojím spôsobom učaruje a niekoľko krát sa spolu stretnú, aj keď sa tu nepríjemne poraní. Druhý mu moc neverí, keďže dievča pôsobí skôr dojmom tajomnej bytosti a pripisuje ho iba halucináciám. Onedlho je však očividné, že sa tu deje niečo viac; začnú im miznúť veci, až sa ocitajú v ohrození; či sa vôbec z lesov, kde sú zalezení 9 hodín od civilizácie, dostanú živí. Priznám sa, zo začiatku som trpel - polovica filmu je nudná a hlavní predstavitelia pôsobia otravne. Našťastie je to aspoň pekne natočené, so značnou dávkou mystéria a film sa postupom stopáže už iba zlepšuje. Aj keď bolo hneď jasné, že v tomto prípade sa nedá očakávať čistý prírodný survival thriller, dúfal som v niečo zaujímavé (aspoň typu nedávnej "The Loneliest Planet" - narozdiel od nórskej kraviny "Thale", ktorú to občas pripomínalo), čoho som sa nakoniec aj dočkal, záverečná polhodina mi už vyložene sadla a šikovne všetko uzavrela. ()