Po vyhlášení války a prvních zprávách z masakru v Belgii se v Británii vzedme vlna patriotismu. Lady May, Delphine a Rose připravují v prostorách restaurace Palm Court charitativní akci ve prospěch belgických uprchlíků, zatímco mužští zaměstnanci Selfridges se hromadně hlásí do armády. Jedním z nejaktivnějších je v tomto směru George Towler, což dělá velkou starost jeho sestře Agnes. Ne každý ale myslí na blaho vlasti. Lord Loxley dostal od Harryho seznam výrobců koženého zboží, při výběru dodavatele vojenských bot se však řídí především prospěchem vlastní kapsy. Ve složité situaci se ocitá také Victor, který musel v poslední době díky svému italskému původu spolknout řadu narážek na nedostatek vlastenectví. (Česká televize)

Tryskomyš

Pro mě neodolatelný seriál s reálným podkladem. V britském Birminghamu stojí nákupní středisko Bullring, kterému dominuje obchodní dům Selfridges. A architektem byl dokonce Jan Kaplický. Mám ráda všechno retro a hlavně tady se jedná o módu, takže je to jasná volba. ()