Komediální fantasy seriál odehrávající se v současném Japonsku. V Tokiu se objeví drak, což vyvolá značný rozruch. Současně čtyři přátelé v městečku Mitsuyama na úpatí hory Fuji náhodou zjistí, že všichni mají stejné znamení, jsou potomky dávných hrdinů a jejich osudem je draka porazit dříve, než nashromáždí temnou energii a zničí svět. A tak začíná jejich dobrodružství, při kterém musí najít kouzelné krystaly a meč, které jsou poschovávané po městě. (Moiraine)

Moiraine

Mezi nejlepší seriály se to určitě nezařadí, ale špatné to není. Je to takové moderní RPG, co se nebere moc vážně. Taky by se mi líbilo být na chvíli Hrdinou světla a s přáteli běhat po městě za dobrodružstvím. Všech deset dílů jsem prošla s úsměvem na tváři a příjemnou náladou. Když má každý jen dvacet minut, uteče to rychle. Poslední díl to chce ale vidět až do úplného konce: objeví se ještě jeden 'zvrat' a Kamenashi Kazuya tam bude mít takové malé cameo (i když já ho vůbec nepoznala). ()

Sykon

Jistě, je to blbost, a to ještě viditelně nízkorozpočtová. Ale úplně stejně viditelné je, že to někdo dělal s nadšením pro věc, nadhledem a jako vtipnou parodii na RPG hry. A to jsou ingredience, pro které - jsou-li dobře namíchány - mám jednou za čas slabost. Proto to mírně neobjektivně vyšší hodnocení. ()