DVD obsahuje klasickú slovenskú rozprávku. Osobitne ponúka päť piesní z filmu a ukážky z ďalších filmov, ktoré vyšli na DVD v cykle Najkrajšie rozprávky. Film nie je otitulkovaný. (oficiálny text distribútora)

jan72

Nie je to klasická slovenská ako bola Zlatá priadka http://www.csfd.cz/film/194875-zlata-priadka/. Toto je na motívy Grimmovcov - scenár Glasnerová. Hanka musí napriasť zlato, lebo ináč ju kráľ vyženie z krajiny a popraví jej otca. Zavretá vo veži plače a jej slzy kvapkajú Klingáčovi rovno do polievky. Čiže Klingáč býva hneď pod vežou, aby sme nechodili ďaleko. Tak Klingáč príde k nej a naučí ju priasť zlato. Keď zlato napradie, kráľ sa zrazu do nej zaľúbi. (???) Veľmi mi tam vadili tie spevy či čo to bolo a celkovo hudba (Rasťo Dubovský), vrcholom bol repujúci Klingáč. Osoby a obsadenie: Martinko Klingáč - Cittel (hovorí Čálik), Hanka - Mojžišová, kráľ - Julian Martin - kto to je? (hovorí Kobielsky), radca - A.Vaculík (hovorí Bartoň), otec - Kaprálik, krčmárka - Šalagová, krčmár - Šimonovič, žobrák - Lenci, vyslanec - Bartoň. Nerozumiem prečo je Vaculík predabovaný Bartoňom a Bartoň pritom hrá ešte inú postavu. Celkovo je dabing neprirodzený a asynchrónny. Vyrobil Atan film. Aby som spomenul aj klady - tak je tam Krásna Hôrka a skanzen v Pribyline. ()