24 ore di terrore

všetky plagáty

Karlos80

Časné proto-giallo, film jsem viděl na místní regionální televizi, teď o prázdninách na dovolené v Itálii (Rimini), je to černobílý film, kvalita tisku nic moc, v podstatě ani nevím o co tam komu šlo, jen vím že celé žluté spiknutí bylo hodně spletité a týkalo se nějakých překupníků drog, bylo v něm, zainteresováno hodně postav (gangsterů?), ale jak tu nebylo moc vidět (mizerný obraz, čb-barva a většinou tma), tak si z toho filmu moc neodnesete. Druhá půle se odehrávala někde na hradě ve Francii (prima gotika), kde gangsteři (?) nacházejí dočasné útočiště, jenomže jak se zdá vybrali si špatně, kdy tu jeden po druhém jsou zabíjeni tajemným vrahem (hezký nápad), kdy je vidět jen jeho stín a pak mord. Dále tu byla jedna vražda (uškrcení černými rukavicemi!) která byla typická pro tento žánr a to je tak všechno. Zajímavé to moc nebylo, bylo tu spousta absurdních záběrů bez kterých by se film klidně obešel, celé mě to spíše nudilo, až jsem u filmu který běžel v telce někdy pozdě v noci párkrát usnul. Celé mi to připadalo spíše jako hodně obyčejný detektivní thriller (gangsterský film - úvod), kdy tempo není veliké, ale atmosférou to mělo blízko k německým detektivkám inspirovanými Edgarem Wallacem, či ke slavným britským Hammer gotickým hororům.Nicméně je to obrovská obskurní rarita, kdy režie včetně obsazení je naprosto bezejmenné (v podstatě pro všechny členy to byl jeden jediný film v jejich kariéře, pokud se dá vůbec o nějaké mluvit) a to zřejmě i pro znalce italské kinematografie, gialla nevyjímaje. Doporučuji jen giallo-nadšencům a sběratelům. ()