Sonsuz gece

• Turecko Denizden gelen kadin (viac)
všetky plagáty

Karlos80

Raritní exploitation trash z Turecka, který se zaměřuje především na sex a násilí, ale má to i nějaké malé prvky thrilleru. Děj je sám o sobě docela promyšlený (což tady bylo určitě překvapivé), samotný "rape and revenge" příběh, je jen předehrou k daleko rozsáhlejšímu spiknutí, které zahrnuje např. vydírání. Nebylo to sice nic originálního, film zcela jistě vycházel z jiných žánrovek, občas se mi to zdálo docela záhadné a nepochopitelné (viz, ukradené peníze na začátku, tajemný cizinec) atd. Nicméně i přesto že vše co tu sledujeme je z nejvyšší pravděpodobností opět ukradené (včetně hudby), tak je to stále dobře a zábavně natočená vykrádačka. Hlavní roli Leyli (Zerrin Egeliler) zde ztvárnila celkem pohledná a rozhodně zajímavá herečka (pro mě jedna velká neznámá), prý první dáma tureckého exploitation filmu, co jsem se někde dočetl, no vidíte, člověk stále objevuje a učí se novým věcem, v tomto případě novým zajímavým jménům v souvislosti s jedním oblíbeným (sub)-žánrem. Neuvěřitelně hnusný a ucouraný násilník v úvodu, byl tak dobře vybrán do té své role, odporný a slizký zjev.. ()