Terror of Dracula

všetky plagáty
Kanada, 2012, 100 min

Jonathan Harker vyjíždí služebně do vzdálené Transylvánie, aby navštívil hraběte Draculu. Na místě uvidí jen teror a hrůzu. Navíc se dozví, že hrabě Dracula se chystá na cestu do Anglie. Mladý hrdina se rozhodne netvora zadržet. (LIVINGDEAD)

George Stobbart odpad!

Vyzerá to ako lacná Československá TV inscenácia zo 60. rokov natočená za 5 korún a pritom to o sebe vyhlasuje, že ide o variáciu na Draculu v štýle starých, gothických hororov. Už len toto človeka naserie, aj keď pravdupovediac som sa prvých 10 minút aspoň trochu pozabával nad tými "hercami", ich drístami, prízvukom, grimasami a neskutočným prehrávaním všetkých zúčastnených, čo však bolo parodicky vtipné iba chvíľku a určite nejde o vtipnosť pozitívnu. Viac to rozoberať nebudem, ale myslím si, že je hanba niečo takéto dnes (alebo vlastne kedykoľvek) vypustiť, čo i len v nízkorozpočtových vodách. Pochopil by som asi iba v prípade, že by to natočili v ústave pre mentálne narušených, ktorí si to aj pripravili a sami zahrali, s tým, že niekto im to hodil na web. ()