Farby života, Irodori

(festivalový názov)
  • Česko Barvy života (festivalový názov) (viac)

Film o obchodnom úspechu trojice senioriek založený na pravdivom príbehu. Trojica dám, ktoré sa priatelia od detstva, žije v málo obývanej horskej oblasti prefektúry Tokušima. Jedného dňa sa rozhodnú zhmotniť svoj podnikateľský sen a začnú obchodovať s prírodnými dekoráciami pre gastroprodukry... (Japonský filmový festival)

Tyckin

Emotivní, poklidný a poetický snímek jež určitě nesedne každému divákovi. Ono několik trochu praštěných důchodkyň v jednom zapadákově v horách jako téma filmu nedá každý, ale ač chvíli trvalo, než mne film dokázal více upoutat, nakonec chytil za srdce a veškeré ty útrapy „děvčat“ jsem pozoroval se zájmem a čekal, jak celý ten jejich zdánlivě šílený podnikatelský záměr dopadne. Film je poměrně působivým i trochu zábavným pojednáním o sklonku života, nalezení smyslu i motivace něčím žít dál, i když vás vaše nejbližší okolí považuje za staré železo co patří akorát tak do sběru a okolnosti se nevyvíjí zrovna ideálně. Celkově zdařilý zahajovací snímek festivalu Eiga-Sai. ()