Bunshinsaba

Scenár:

Han Li

Kamera:

Sang-mok Choi

Spisovatelka románů zjistí, že její manžel byl propuštěn z vězení a jde po ní a jejím synovi, a brzy se ukryje ve starém domě, kde se začnou dít záhadné události. (JasonCZ)

ricci.s

Keby som už niečo podobné nevidel 100x pred tým, možno by bol môj postoj iný, ale žiaľ... Matka uteká so svojim synčekom pred agresívnym manželom, ukryjú sa v domčeku s temnou minulosťou, chlapček vyhrabe posadnutú bábiku, objaví sa nahnevaný duch malého dievčatka túžiaci po pomste a vzniká otázka, ako z toho domu von. Nakrútené OK, ale ľakačiek je minimum, príbeh otrepaný a celkovo to nemá čím zaujať. Pokiaľ sa Číňania pustia do napodobňovania japonských / kórejských dlhovlasých duchárin, asi to veľmi ďaleko nedotiahnu. ()

tombac

V roce 2012 thriller a horor s největším rozpočtem v dějinách čínské kinematografie. Pravda, vypadá to hezky, ale to je tak jediná položka filmu, u které lze skloňovat slovo kvalita. Zbytek je tak zoufale nudný, nestrašidelný a nefunkční, až to je u díla korejského režiséra Phone a korejské Bunshinsaby (čínský film s ní nemá naprosto nic společného), který byl roky označován za svítící kometu na poli asijského hororu, dost na pováženou. Že měl tento hororový paskvil u čínského publika velký úspěch a už má dvě pokračování, to mi hlava nebere. 3/10 ()