Největší závislák na Facebooku

Komédia / Krátkometrážny
Česko, 2012, 34 min

Réžia:

Aik Murczechy

Amatérský nepříliš dlouhý film zaměřený na vliv sociální sítě Facebook na lidi, jejichž vztahy se přesouvají z reálného prostředí do virtuálního prostředí. Znázorňuje zde trefně a vtipně degradaci lidí závislých na virtuální realitě, kteří se stávají jinými lidmi, než ve skutečnosti jsou. (Radim1.)

honajz2

Hodně jednoduchá komedie, která na mě spíš působila trapně než vtipně. Holt už nejsem cílová skupina a to jsem dřív tvorbu Aika měl celkem rád. Taky nemůžu pominout to přehrávání snad všech herců, ale zase na amatérský film to mělo celkem dobrou kameru. Myšlenka to má dostatečně jasnou, tady žádný problém nevidím. Co se děje týče, tam bych rád věděl, jak dopadl ten jeho bratr, protože celý film začne jím a pak z něj jaksi zmizí. A na závěr mám dojem, že tam byl odkaz na Věčný svit neposkvrněné mysli, ale to možná moc fantazíruji. Celkově ale víc jak 2* dát prostě nemůžu, v tomhle věku už mi to po stránce humoru nemá moc co říct. 2* ()

Mijagi

Dějově příjemná záležitost. Navíc téma, které zaujme hodně lidí. Režisér by to měl určitě zkoušet dál. Nicméně přece jen mám zásadní výtku: Spousta scén, které měly být vtipné, na mě působilo dost toporně. Nechci tady psát spoilery, tak jen v kostce: chatování na záchodě (inspirace jednoduchými komediemi pro náctileté?) a jedna z postav přejetá tramvají (inspirace severským černým humorem?) – obě scény působily spíše trapně. Minimálně druhou by šlo vytěžit více. ()

MartinTerran

Super amatérský film od Aika o fenoménu dnešní doby a to Facebooku. Příběh je sice vymyšlený, ale to neznamená, že se nemůže vyskytnout i v reálu. Hodnocení: 77/100. ()

PanPyzamo

Viděl jsem to opravdu hodněkrát a občas mě chytne nálada, že si to musím pustit znovu. Zcela upřímně se mi to opravdu moc líbí. Přišlo mi to zajímavé. Nejvíc mě do toho vtáhla hudba. Tehdy to bylo snad první video od Aika, které jsem viděl a díky kterému jsem ho začal sledovat. Musím se přiznat, že se i trochu divím, že má film zde modrou. Možná mě jenom zaslepuje nostalgie nebo mám na tento amatérský filmek jiný názor. Nevím. Já osobně ho ale miluji a je to moje nejoblíbenější video na CZ YouTube. Za mě je tohle to nejlepší, co kdy Aik udělal. Ta půlhodina mi vždy rychle uteče. V mých očích zajímavé, vtipné a zkrátka vždy mě to vtáhlo a chytlo si mou pozornost. Za mě beze srandy skvělý amatérský filmek. Možná to přeháním, ale fakt se mi to líbí přes několik let a i dnes mám na to stejný pohled. 8/10 ()