Klid japonského městečka naruší bombové útoky. Kdo za nimi stojí? Jak policie sleduje stopy, skončí  v továrně, kde zatkne muže jménem Suzuki Ičiró. Okamžitě je převezen do vazby a podroben psychologickému vyšetření, aby se zjistilo, zda netrpí nějakou psychickou poruchou. Už na první pohled je Ičiró zvláštní; že by byl vyšinutý a díky těmto okolnostem byl souzený mírněji? Nebo je to všechno úplně jinak? (Zíza)

Dharmma

Zkrátím to. Většina světa má Batmana, a pak jsou tu lidé kteří přijmou Suzukiho :) . Mě film bavil a nechybělo mu téměř nic, až teda na scény jako byla několikanásobná srážka s autem. To že vám nevyhovuje vzhled hlavního hrdiny, je váš ubohý komplex. ()

alvi

V první polovině má film našlápnuto. Zajímavý námět, byť chvilkami dost připomíná Dextera, a "exotická atmosféra" současného Japonska, slibují zajímavou podívanou. Očekávání se však, bohbužel, naplně jen z části. Přesněji přesně z jedné poloviny. Syrovost a realističnost, kterou film deklaruje v první polovině se jakoby mávnutím kouzelné hůlky promění na nudu a šeď všechních hrdinských filmů. Naprosto zbytečný přerod hrdiny z klidně a promyšleně jednajícího "robota" (pro mě daleko zajímavější poloha) v obyčejného city chápajícího jedince. Závěrečný epilog už, vedle toho, že jde o zřejmý logický odklon, považuji se ryzí a zbytečné ždímání citů. Za mě 3 hvězdičky a pěkných 65%. ()

Von Kempelen

Ke konci už hodně přitažený za vlasy a vyhnaný do extrému, ale i to k japonský tvorbě patří a celkově se jedná o hodně zajímavej a netradiční film, kterej si zaslouží plnou pozornost. ()