Tak to chodí

(festivalový názov) (študentský film)
  • Česko Tak to chodí (festivalový názov) (viac)

Príbeh dievčaťa Elli, ktoré nikdy neopustilo hranice Fínska. Cesta do zahraničia je pritom v jej pochmúrnom a nudnom živote tým jediným, po čom túži. O všetky úspory na vysnívanú cestu však príde vďaka výpalníkovi, ktorý vymáha svoje dlhy. V rovnakom čase stretáva Hezeho, chlapca zo zámožnej rodiny. Ten sa do nemajetnej Elli zamiluje a ona je postavená pred voľbu: má Hezeho využiť a okradnúť alebo prijať jeho lásku? (Art Film Fest)

sskrblik

Severský krátkometrážní film, který na mě působí jako epizoda z nějakého seriálu, nebo náznak a pokus o plnohodnotný film. Ve svých 30 minutách vypráví to nejzásadnější co chce prezentovat, tedy platonickou lásku mladého kluka, který se zamiluje do odmítavé rebelky. Film s lehce undergroundovou atmosférou vás může zaujmout pro svou přirozenost. Námětem jste se už možná s něčím podobným setkali, ale je fajn si rozšířit obzory v tomto díle. ()

venca163

Zakyslá hlavní hrdinka je typickou představitelku ztracený postavy, která si za svůj zpackanej život může sama. Nemá se tahat s opilcema, feťákama a podobnou lůzou. Pak se objeví Heze "ze zámožné rodiny", který kolem sebe rozhazuje padesáti eurovky, přitom jeho otec je vedoucí skladu nebo co. Očekávaný "sad-end" jenom podporuje tušení, že ten pesimismus a pocit bezvýchodnosti situace, kterej si z toho máme odnést, je umělej a nefunguje =). Trochu promarněná příležitost, slabý 3. (50%) ()