Jamamura Kazujuki pracuje v reklamní společnosti, má slušný plat, je tedy živitelem rodiny. Jeho manželka Miki se stará o domácnost i o jejich dceru Rie. Kazujuki se pošklebuje svému sousedovi Sugiovi Jusukemu, neboť u nich doma je to opačně - žena vydělává, on uklízí. Ale jednoho dne Kazujuki přijde o práci, jeho ženu naopak do ní opět vezmou a situace, které se posmíval, je najednou u něj doma. Dokáže si s tím poradit? (Zíza)

Sykon

Japonské výchovné tendence především v rodinných seriálech jsou mi už dávno známé, ovšem stále mě nepřestává překvapovat, čeho všeho se mohou týkat a jak moc očividné mohou být. Tento seriál je založen na jediné myšlence - starat se o domácnost není taková brnkačka, jak si chlapi myslí, ale nedocení to, dokud nespolknou svou hrdost a nezkusí si to. Ortodoxní bojovníci za genderovou rovnost by ovšem neměli jásat příliš nahlas, protože ačkoliv na první pohled seriál působí v tomto směru korektně, nemusíte se dívat ani moc pozorně a najdete velké množství podprahových zpráv říkajících něco trochu jiného. Japonská (nebo alespoň přinejmenším ta scénáristická) společnost je v tomto směru stále ještě dost tradicionalistická. Přes tento výchovný prvek a určitou repetetivnost seriál vcelku dobře plyne a občas se člověk i zasměje. Netřeba dodávat, že velkou zásluhu na tom má Hiroshi Abe v roli otce bojujícího se svou pýchou na jedné straně a pračkou a sporákem na straně druhé. Co se speciálu týče, už je to jen nastavovaná kaše a na víc jak 2* nemá. ()