Divosi

(festivalový názov)
  • Česko Divoši (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty

Podobne ako vo westerne, aj tento príbeh začína útekom. Päť tínedžerov násilím unikne z nápravnej školy v argentínskej provincii. Musia prejsť pešo stovky kilometrov naprieč horami, aby sa dostali domov. Lovia zver, vykrádajú domy, berú drogy, kúpu sa v rieke, bojujú medzi sebou a tiež sa milujú. Absolvujú cestu v nehostinnej pustatine, ktorá sa postupne mení na mystickú báj o odvahe a milosrdenstve. Hraný debut úspešného argentínskeho scenáristu možno označiť za divoký western, ktorý divákovi naliehavo pripomína, že ako sa zdá, naše terajšie spoločnosti, ich zákony a vžité pravidlá pravdepodobne miznú. Je to apokalyptická vízia o svete a vlastnej budúcnosti, ktorú detskí hrdinovia odmietajú a strácajú. Zistenie alebo diagnóza, z ktorej mrazí. (Art Film Fest)

petrsv

Délka filmu je fakt šílená, a to mi nevadí delší filmy. Tady je ale hlavně problém, že se prostě nic neděje. Dlouhé záběry, které by šly zkrátit na polovinu a hodnotu by měly stejnou, příšerně pojatý zvuk, kdy herci mluví normálním hlasem, ale pak vám málem upadnou uši díky výstřelu, křiku, apod. Jediný bod můžu dát za zajímavou přírodu, jinak je tenhle film ztráta času. ()