Neľúb ma

(festivalový názov)
  • Česko Neměj mě rád (festivalový názov) (viac)
Hongkong, 2011, 92 min

Réžia:

Gilitte Leung

Aggie a Dennis sú kamaráti „odjakživa“. Spája ich nielen spoločný byt, ale aj sexuálna orientácia. Obaja sú teplí. Zdalo by sa, že táto vzájomná (ne)príťažlivosť robí ich život a spolužitie jednoduchším, ale... Presne tak – život. Neľúb ma sa však nevyžíva v dráme, len posiela Aggie a Dennisa dlhšou cestou domov, aby nám dovolil nazrieť do životov ich ďalších – nie úplne hetero – kamarátov. No a na jej konci je všetkým jasné, že títo dvaja skrátka (ne)patria jeden k druhému. (Filmový festival inakosti)

Ihuj

Hong-kongský film otevírá poměrně zajímavou otázku na téma láska. Je možné, aby se, podobně jako někdy heterosexuála přepadnou nemravné myšlenky na příslušníka stejného pohlaví, zamilovali do sebe dva homosexuálové opačného pohlaví? V první části filmu Vás trochu zmate, že obě hlavní postavy jsou hrány dvěma různými herci. Ve filmu je totiž vložen autodokumentární film, který hlavní hrdinka (zároveň režisérka Love me not) natáčí s herci. To zní samo o sobě značně zajímavě, ale je to samoúčelné. Ani režisérka nedokázala na diskuzi s diváky vysvětlit, že by to mělo pro film nějaký význam. Možná, že se snaží realizovat happy end filmu i ve skutečnosti, pak by to to byl hyperrealismus non plus ultra. Pokud si potrpíte na filmy o lásce a zároveň nejste homofobní, přičtěte si 10% za osvěžující film. Pro ostatní 49%. ()

bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum nezávislých (Love Me Not / LOVE ME NOT / Neměj mě rád) - Když už ani paní režisérka nedokáže vysvětlit pointu filmu, jak to mají chápat ostatní. Pro mne mimo realitu úplně všechno, od hlavních hrdinů, kteří nevědí co chtějí až po styl natáčení jakéhosi filmu ve filmu. Asi proto jsem nevydržel až dokonce a nechal si to pak raději dovyprávět... - 3. 7. 2012 - kino Espace Dorleans - Karlovy Vary - 3/5 filmu - 20% ()

Carodej_pes

Debutující režisérka natočila znamenitou romanci, kde prvních asi třicet minut obstarává úvod. Tento fakt činí film zvláštním a člověka trápí otázka, zda-li se jedná o nemotornou zkratku k pointě, neoriginální pokus o to být originální, nebo drzý způsob jak si udržet divákovu pozornost i po zbytek filmu. Ať už je tomu tak či onak, film přináší v závěru hlubokou myšlenku, s výhradně pozitivním účinkem na divákovu duši. ()