Karlos80

Obskurní 70's Kaplanovo blaxploitation - násilné "prison" drama. V hlavní roli skvělý Jim Brown (jedna z největších hvězd tohoto subžánru), ale líbil se mi i mohutný Ted Cassidy v roli rasisty, pěkně nastíněná atmosféra, slušná akce a pořádná porce toho nejrůznějšího vězeňského sleazy (mlácení, pěsti, šikana, sadismus, atd), celkový pohled z filmu mi zkazil trochu nepravděpodobný konec, ale jinak moc výhrad k tomuto polozapomenutému béčku nemám. Scénář byl slabší, film ale po celou dobu docela dobře šlape a jako celek skvěle funguje a nikdy ano moc nenudil, našlo se tu skutečně pár docela pěkných momentů (prádelna, kadibudka, míchačka). "Truck Turner" natočený stejným režisérem, ale o rok později, to je ale úplně jiná kafíčko. Na DVD od roku 2012 (Warner Bros. Digital Distribution), do té doby stále dost vzácný film ve svém žánru, i přesto že v něm hraje tak velká hvězda - to je trochu k nepochopení. Doporučuji především všem tvrdým fanouškům blaxploitation filmů! ()

• Filmovým plakátem k tomuto filmu se inspirovala kapela Monkey Business k vytvoření přebalu jejich debutového alba „Why Be In When You Could Be Out“. (Fenk)