Apokalyptická akční jízda ve stylu filmů Den poté a Twister! Při pracích na ropné plošině v oceánu bylo omylem navrtáno lávové pole, z něhož tlakem vytryskla láva na povrch. Okolní moře je oteplováno a dochází k velkému odpařování vody do ovzduší, kde se mísí se studeným vzduchem. Tím vzniká cyklón, který ohrožuje nejen blízkou Kalifornii, ale také celou planetu Zemi! (Řitka video)

-marti- odpad!

"Ten cyklon zabije miliony lidí, musíme je varovat!" - "Ne, na tak velký cyklon se nemohou připravit, budeme ho muset zastavit!" - "Možná by mohl pomoci můj nanotechnologický výzkum!" Tolik k dialogům. Záběr přes čelní sklo auta na trojici hlavních hrdinů, dialog na úrovni výše uvedeného, stěrače stírají. Asistent polévá čelní sklo vodou z hadice. Hrdinové blednou, dále konverzují. Asistent švihá do okna proutkem. Hrdinové dále blednou, dále konverzují. Asistent hází na okno hrsti bláta. Hrdinové zelenají, konverzují. Asistent zapatlá všechna okénka blátem, aby nebylo vidět ven z auta. A teď pozor: přichází... mnozí efektové! Asistent kýve autem. Hrdinové v autě předstírají, že jsou unášeni cyklonem - mávají rukama, hlavou, vlasy, vstávají a zase si sedají, křičí (zpomalené záběry, bez zvuku). Animovaná sekvence: auto zmítající se mezi temnými mraky, hojnost zalévání.... atd. Tolik ke speciálním efektům. Vzdávám to v okamžiku, kdy hrdinové (pro velký úspěch opět oblíbený záběr přes čelní sklo), volají zděšeně: "Kroupy!", zatímco asistent hází na kapotu hrsti rozdrceného ledu. Vzápětí se ozve výkřik: "Hoří, naše auto hoří!" a opravdu, auto jim hoří! Konec reportáže, nebo skončím na oprátce. A ne, ani kvůli záběrům na bouři, blesky a déšť to nemá smysl. ()

Otaparni odpad!

V tomto filmu jsou vidět a slyšet jen samé hlouposti, jako ohnivé kroupy, přehrada o obsahu 26.000 m3 atd. Opět je v tomto filmu vidět, že Amerika je vždy odsouzená k zániku, protože katastrofy postihují vždy jen tento světadíl. Prostě odpad ()