Memories Off #5 Togireta Film

• Japonsko Memories Off #5 とぎれたフィルム
všetky plagáty

Honza135 odpad!

„NEUTUCHAJÍCÍ PŘÁNÍ JE PŘÁNÍM, KTERÉ SE JISTĚ VYPLNÍ...“ Stejnojmenná adaptace vizuální novely nám v Memories Off univerzu ukáže poslední příběh. Příběh, o kterém si fakt nejsem jist, jestli tu vůbec nějaký je. » Co se mi líbilo: Jedním slovem řečeno - nic. Opravdu, na toto OVA se člověk koukne a zjistí, že půlhodina utekla a nic mu nedochází. Naopak toho, co se mi nelíbilo, je celá řada. » Co jsem nemusel: Velmi stručně - všechno. Dávno jsou ty časy, kdy se dalo říct, že titul s označením Memories Off má svoje silné stránky. Jsem hozen do probíhajícího děje, kde ani nevím, co se stalo, co se děje a asi bude dít; nejsem schopen si během půlhodiny vytvořit aspoň základní názor na postavy, které dostávají svůj prostor; netuším, proč se tu řeší nějaké drama, proč ta ženská bulí, necítím k ní vůbec žádné sympatie a to jsem na to citlivý. Zhola nic mi tu nedává smysl. » Shrnutí: OVA bylo šité horkou jehlou, to se nedá zapřít. Avšak aby divák po shlédnutí vůbec netušil, která bije a musí celý příběh hledat na netu, aby vůbec pochopil, na co se díval, tak je něco asi špatně. Jde o poslední adaptační štěk jinak dlouhé videoherní série. S názorem DaweForemana plně souhlasím. ()

DaweForeman odpad!

I když je tu jedna postava z předchozích dvou sérií, tak stejnak už to skoro nemá nic společnýho se zbytkem. Tento samostatný díl mi přijde jako rána do prázdna, kdy je tu spousta podstatných věcí i po zkouknutí zahalena v tajemství, a navíc tu není jediného světlého momentu, který by člověka nějak zaujal. Většina myšlenek je nahodilých a možná tak pomáhaj akorát si uvědomit, proč se tahle série anime jmenuje Memories Off. Animace si samozřejmě polepšila alespoň na průměr, ale přesto to nestačí, abych to hodnotil, alespoň za jednu hvězdičku. ()