Oktavianus

Rok 1933 byl v kontinentální Evropě bohatý na remaky britského thrilleru The Ghost Train. Vedle nezdařeného rumunského Trenul fantoma vznikl i maďarský pokus na stejné téma. S rumunským pokusem si nejsou příliš vzdáleni (naneštěstí včetně pěveckého čísla, naštěstí na rozdíl od Rumunů zde bylo jen jedno), dějově jsou téměř totožní. Zatím jsem anglický originál neviděl, ale podle stupně kopírování těchto dvou verzí soudím, že to nebude moc jiné a že ve východní Evropě v roce 1933 ještě nepochopili, že "remake" neznamená "kopírovat". Maďaři jsou alespoň trošku atmosféričtí a i jednotliví herci (především ten, kdo ztvárňuje hlavního padoucha) docela výrazní, přesto v hereckém projevu poměrně slabí; asi nejklepší výkon podává mluvící papoušek. Historka o cestujících, kteří přes noc uvíznou na nádraží, kolem kterého jezdí "vlak duchů", aby se ukázalo, že žádná strašidla v tom prsty až tak nemají, je docela obehraná, a jak už jsem říkal, kopírování některých scén je až úsměvné, jak moc je to stejné. ()