Rage: Midsummer's Eve

USA, 2015, 90 min

Skupinka studentů z Anglie a Ameriky studuje ve Finsku a také spolu tráví spoustu volného času. V období letních prázdnin studenti vyrazí na výlet poblíž polárního kruhu, aby zažili letní slunovrat. Místo, které si zvolili pro oslavy, se ale ukázalo být pastí. Starověké zlo totiž začne zabíjet jednoho po druhém. Nevinný výlet se promění v krvavou řež, ve které přežijí jen zdatní jedinci. (LIVINGDEAD)

LIVINGDEAD odpad!

Když jsem viděl, jak oběť utíká do lesa, za ní běží kameraman a výsledkem byl roztřepaný obraz, bylo mi jasné, že ztrácím čas. Bohužel, přehlížel jsem tyto předtuchy a dodíval se až do konce. Když jsem pak seděl s otevřenou hubou a koukal na závěrečné titulky, zmohl jsem se jen na slabé chroptění "Bože můj...?". Tento horror má všech pět P. 1)Pičatý příběh 2) Posrané amatérské herce 3) Piču jde vidět 4) Pojebaná kamera 5) Pičifuk místo zvuku ()

George Stobbart

Študenti sa vydajú na Fínsky polárny kruh počas slnovratu, výlet však pre nich nedopadne až tak zábavne... Zasadiť horor na čas a miesto, kedy slnko vôbec nezájde je vcelku nevšedný a odvážny krok, ktorý filmárov ukrátil o viaceré (temné) možnosti. Čo v tomto prípade nakoniec ale nejako nevadí, keďže v podstate ide iba o nezáživný teenagerský horor, ktorý na nejakú atmosféru či napätie príliš nehrá. A pokiaľ chcel, tak to nevyšlo. Zlé je tiež to, že viac než polovicu filmu sa nedeje nič hororové a sledujeme iba motanie + cestovanie klišovitej mládeže. V záverečnej tretine sa veci konečne dajú do pohybu, ale žiadne zázraky sa podľa očakávania nekonajú. Nič moc teda. ()