Veřejný dům hrůzy

• Veľká Británia The Seasoning House (viac)

Příběh se odehrává během zničující občanské války na Balkáně v polovině devadesátých let. Hlavní hrdinkou je mladá dívka zvaná Angel, která je nucena pracovat v jednom z tamních nevěstinců, jež vojákům dohazují mladé prostitutky. Angel, která se původně měla stát jednou z nich, však namísto toho začne pracovat jako asistentka Viktora, majitele onoho vykřičeného domu. Během dne má Angel za úkol dbát na čistotu prostitutek, které jsou při výkonu své práce často brutálně napadány. V noci pak jenom bloudí po chodbách a zákoutích tohoto smutného místa. Na jedné ze svých nočních pochůzek se spřátelí s nově příchozí dívkou Vanyou, která má právě za sebou jedno z pravidelných brutálních znásilnění. Angel tak začíná plánovat pomstu, k níž ji přiměje i příjezd vojenské skvadry odpovědné za její únos a vyvraždění její rodiny. (oficiálny text distribútora)

Flipnic

Jak se říká" "PECKA JAKO PRASE!!!" ... První polovina má až úděsně pomalé tempo, hnusnou ztísněnou atmosféru jednoho východního bordelu pro místní "vojáky". Sledujeme zacházení s unesenýma holkama a hlavní němou hrdinku, která zde prostě dělá služku. Je to smutné, nechutné a pomalé. V polovině se děj rázem změní, kdy se hrdinka v obraně její kamarádky, která je ušukaná k smrti obrovským nahým Ivanem, do něj pustí ... a pak už jen sledujeme kaluže a potoky krve, brutalitu, násilí a hon na mladou holčinu, která má víc štěstí než rozumu a zanechává za sebou jen spoušť a mrtvoly vojáčků z vyvražďovací jednotky ... Druhá polovina se přenese do lesa, takže skvělé a ve finále celá pomsta hlavní hrdinky nemá prostě chybu ... Obrovské překvapení. Pro diváky odolné vůči filmovému násilí, brutalitě, násilí na ženách atd. Fakt síla ... ale jízda jak prase!! Tohle mi fakt sedlo a jen kousek dělí film u mne od plného počtu * ... ()

Morholt

První polovina, která se soustředila výhradně na život v balkánském nevěstinci, byla tak syrová a brutální, že ta špína a hnus doslova zalézaly pod kůži. V té druhé jsem si chtě nechtě vzpomněl na Cravenovy Lidi pod schody a i když ona naháněčka působila značně přitažená za vlasy, byl jsem s ní spokojen. 70% ()

pornogrind

Za mě zklamání. Většina filmu se odehrává v bordelu, takže o nějakým propracovanějším scénáři se tady dá mluvit jen stěží. Což by ani tak nevadilo. Větší problém filmu byl v postavách. Větší propracování charakterů postav by nebylo vůbec na škodu, protože jestli tenhle film měl vyvolat nějaký emoce nebo snad soucit tak u mě to rozhodně nefungovalo. Osudy mučených šlapek mi tak byly úplně fu(c)k. S tím souvisí i napětí, který bylo na bodu mrazu. Taky jsem nepochopil zpomalené záběry kamery? Mělo to snad působit víc umělecky ? Podle mě to bylo jen na obtíž a jen to zbytečně prodlužovalo stopáž. Jediný co se dá na filmu pochválit je gore a s tím spojené dvě scény. ()

George Stobbart

Temná, špinavá a depresívna exploitačná dráma o nemom dievčati, ktoré je nútené pracovať v bordeli, kde sa stará o mladé prostitútky. Stáva sa tu svedkom mnohých zvráteností, pričom ju ťažia aj spomienky z detstva, no šéf bordelu si ju obľúbi a necháva jej určitú voľnosť, netušiac, že časom si dievča začne plánovať pomstu. Má to štýl, snahu a jasný útok na citovú stránku diváka, pokiaľ je ochotný sa do toho vcítiť, čo sa ale mne až tak nepodarilo; postavy a ich útrapy mi boli viac-menej ukradnuté, tak ako aj vojnový podtext a prvé 2/3 filmu ma skôr nudili. Záverečná, napínavá survival tretina to ale v rámci možností zachránila a tak z toho zlý dojem nemám. ()

Bloody13

Asi takhle. Rozhodně nečekejte ultra brutální exploitation, jelikož v tomhle Sezónním bordelu je to samá špína, drogy a několik pomalu umírajících, mladých dívčin, co tu nedobrovolně dělají kurvy. První půlka je spíš ve znamení stísněnosti, nedůležitých flashbacků a zpomalených záběrů, jakoby se snímek snažil o nějaký přesah. Vlastně až druhá půlka je "divácky vstřícnější", protože teprve tam se všechno zlomí a dojde na zajímavou naháněčku za zdmi domu nebo v okolních lesích. Deprese docela hodně, škoda je té monotónní hudby. Dvě scény parádní (efektní rozříznutí krku nebo probodnutí držky), ale stejně mám pocit, že tvůrci mohli víc přitlačit na pilu. Jinak v pohodě žánrovka. ()