Les Cousines

• USA From Ear to Ear (neoficiálny názov) (viac)

Karlos80

Docela zajímavý znepokojující film, netuším jestli jde o vůbec první podobný námět, ale je to příběh dvou mladých žen (sestřenicí) nymfomanek, které žijí ve společné domácnosti ve velkém domě na někde na francouzském venkově, ještě se svou matkou a ochrnutou (němou) sestrou, připoutanou na invalidní vozík. Ona není schopná mluvit, najíst se sama, není schopná jakéhokoliv pohybu bez cizí pomoci, dokonce snad ani nemrkne (skvěle zahraná úloha). Dvě mladé ženy o tuto jejich sestru celou tu dobu pečují ale také ji různě ponižují (především pohlavně a psychicky (třeba ji pověsí za její vozík nahlas puštěné rádio, neustále se před ní obnažují, mluví o sexu, dokonce ji dají do její postele opilého člověka, kdy sledují jeho reakci na její přítomnost když se probudí). Vše je už docela neúnosné a ten vrchol ve filmu přichází v okamžiku, když jejich matka odjíždí na víkend pryč a oni pořádají marihuanový večírek s nenucenou swingers párty, která vyvrcholí hromadnou orgií. Snad ze strachu že by o všem jednoho dne mohla podat němé svědectví, se ji snaží vyděsit k smrti.. Tento tmavý soft-erotický film mi trochu připomněl díla od režiséra http://www.csfd.cz/tvurce/71725-max-pecas/ našli by se tam jistě stejné znaky. Muži v tomto filmu jsou nedostatkovým zbožím, ale to není vůbec na škodu, mě se to celkem líbilo, ale nečekejte typický horor, v tomto případě jde spíše o psychologické a velmi znepokojující drama s hodně pesimistickou atmosférou a tématem. Viděna 84. minutová verze v italském znění s holandskými a anglickými titulky. ()