Yeosu 407ho 2

• angličtina Prisoner 407 2 (viac)
všetky plagáty
Južná Kórea, 1976, 90 min

Karlos80

Prakticky neznáme nízkorozpočtové Jihokorejské "wipko" od režiséra Sang-ok Shina, které jsem viděl v německém jazyce s anglickými titulky. Bohužel úvodní titulky tu proběhly jen čínských znacích, takže jsem nemohl ani porovnat jednotlivé údaje s IMDB. V Němčině by se to mělo jmenovat "Im camp der gelben tigernnen" a vyšlo to na DVD. V těhletěch korejsko/japonsko/čínských verzích je kolikrát neuvěřitelnej bordel, hlavně v jejich názvech (které bývají stejné nebo dost podobné), a v chybném datování. Na netu se ty údaje vážně liší a to leckdy o mnoho let. Režisér Sang-ok Shin podle IMDb by měl natočit ještě jeden film stejného názvu "Yeosu 407ho", ale bez 2 na konci, tenfo film by měl vyjít a já jsem snad vidět onu verzi pod označením "Yeosu 407ho 2". Oba z roku '76 viz IMDb. Další takový problém je třeba u filmů "Girls in the Tiger Cage (85)" a Girls in the Tiger Cage 2 (86)" nebo filmů "Yeosu daetalok (76)" a "Da nu ji zhong ying (83)" od stejného režiséra Il-ho Janga. Jinak v tomto případě jde o podprůměrný kousek, spíše s komediálními prvky (koncentrák nevypadá vůbec děsivě-ale jeho velitel je docela dobrý slizák), je zde sice nějaké typické žánrové sleazy (mučení všeho druhu, ponižování atd), ke konci i nějaká ta akce a krev, ale nějak mě to všecko moc nepřesvědčilo, hlavně tedy ne ta vzpoura (útěk). Scéna s utopením dvou hereček, nebo mučení rožhaveným železem, asi to nejlepší tady, ale jinak je to záležitost spíše nudná a krotká, a téměř bez nahoty, i to je v subžánru wip málo vídaný jev. ()