Pérezovi jsou typická španělská rodina padesátých let, která se rozhodne opustit venkov a hledat lepší vyhlídky ve městě. V Madridu si u příbuzných pronajmou pokoje a rozejdou se hledat práci. Naivní Manolo nastoupí jako poslíček, ale nechá si ukrást zboží. Pepe se rovnou pustí do nelegálního obchodování. Otec se marně pokouší uživit rodinu poctivou prací a Tonia se nechá vydržovat s nadějí na kariéru zpěvačky. Zdánlivě banální zápletka je na svou dobu pojednaná velmi realisticky a je krutým pohledem na dobové poměry. (La Película)

Polda99

Tak trochu naivní zobrazení města jako zdroje tehdejšího zla, které rozbíjí rodinné vztahy, zatímco na vesnici je nahlíženo jako na "oázu klidu". Jednotlivé postavy se chovají značně sobecky a naivně, díky čemuž mám o realistickém zobrazení určité pochyby. Navíc je film dost předvídatelný a hned na začátku musí každému dojít, že to spěje k tragickému konci. Největším přínosem je tak realistické zobrazení atmosféry španělského města 50. let. Zároveň musím ocenit režisérův humor, kdy si utahuje sám z neorealistických filmů. Zajímavá ukázka španělské kinematografie té doby, která bohužel moc dlouho v paměti nezůstane. ()