Do tmy

(amatérsky film)
Akčný / Thriller / Film-Noir
Česko, 2011, 53 min

Akčně pojatá variace na gangsterský film a film noir. Temný příběh osamělého mladého muže, který se snaží zjistit, kdo proměnil rutinní obchodní schůzku v jatka. Zdánlivě přímočará cesta za pomstou ale míří do nečekaných zákrut a odboček. (oficiálny text distribútora)

st.jim

Těžko hodnotit. Asi největším mínusem je příběh. Bohužel, již několikrát ohraná písnička. Nechápu, proč se veškerý děj musí odehrávat v hlavě hlavního hrdiny. Je to vlastně podvrh na diváka, což je špatný. Na amatérský film ale velmi slušně natočeno. Hlavně se mi líbila kamera. Nebýt toho marného příběhu, tak dám klidně 4* :) ()

SaNcHeZ_cz

Rozhodně lepší, než předešlé počiny Noční jízda a Woodstroke. V úvodní dvacetiminutovce rozhodně příslib solidní podívané, který se však over the top přestřelkou v obchodě zastaví na půli cesty a v křečích padá směrem k překvapivému konci, který však nenabízí satisfakci za druhou polovinu. Je to nejspíše jen můj problém, nicméně hlavní zádrhel filmu je v hledání své vlastní identity. V té atmosferické části není problém (stejně jako v depresivních částech na nádraží v již zmiňovaném Woodstroke), nicméně celá akční složka opět nefunguje. ()

vitekpe

Doladit par momentu ve scenari, prepsat par dialogu a samozrejme predevsim dosadit profesionalni herce. A sehnat penize na nataceni. Pokud by potom i nadale zustala Janu Haluzovi volnost k realizaci (coz neni jiste), pak se muzeme tesit na ceske filmy za ktere se nebudeme muset stydet. Toto je dobra ukazka nadprumerne vizualizacni schopnosti rezisera, zanrovka mezi akcnakem a thrillerem, navic s mirnym noir nadechem. Za nadeji do budoucna udeluju nadprumer (ovsem stale jde o amatersky film, ze...) P.S. Je to zajimavejsi podivani, nez na vetsinu soucasnych ceskych "oficialnich" filmu. To je smutny stav veci... 3+ ()

josieaddms

Nejvíc si cením námětu a zpracování. Které se mi zdálo paradoxně absolutně neamatérské. Přestřelky, honičky v autech, rvačky, všechno naprosto jako skutečné. Plus to pan Zabilanský v podstatě na svoje herectví utáhl celý film, což bylo dost dobré, protože nedával vůbec špatný herecký výkon. Plus to Lennonova Imagine tomu dodávala dobře strašidelnou atmosféru. Celkem dobře se na to koukalo, a mělo to myslím dost slušnou zápletku. Snad mi tam chybělo více opravdovosti od ostatních herců. ()

boshke

Zcela souhlasim s Chavalem. Sbouchané s kamarády na koleni, s nulovým rozpočtem, a pořád lepší než podstatná část jak české tak zahraniční produkce. A co vy, odpadi, jedna nebo dvě hvězdy? Co vy ve volných chvílích točíte? Nikdo neříká, že není na první pohled vidět, že je to amatérské, ale v této škatulce je to zatraceně dobré. S čím to porovnáváte? Sedm? Sin City? Odpad za pár postav, které by lépe zahrála papundeklová škatule? 80% ()

• Film získal v roce 2012 na festivalu neprofesionálních filmů PAF cenu pro nejlepší hraný film nad 30 minut.. (=woody=)