Starý Alois žije na vesnici po svém, straní se lidí a chová se podivínsky. Vesničané se ho bojí. Zemře nešťastnou náhodou. Po pohřbu se vnoučata Kateřina, Filip a Tomáš od notáře dozvídají, že jim Alois odkázal 30 milionů pod podmínkou, že budou po dobu jednoho roku žít na vesnici v jeho zpustlém domě. V případě, že tak neučiní, peníze propadnou obci. (TV Nova)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (3)

Drazí sousedé (2016)

Jestli bude seriál pokračovat takovým dementním způsobem, jako začal, nebude se dát koukat ani na jeden celý díl. Když Milan Šteindler říkal před premiérou, jak se herci při natáčení skvěle bavili, napadlo mě po sledování prvního dílu, že byli asi jediní. Herci jsou nezajímaví, působí naprosto amatérsky, studiové interiéry jsou příšerné, hudební doprovod jako z Ordinace. Ostatně, celý seriál na mě působí jako kombinace Ordinace a Doktorů. Po odchodu jediného herce, který se alespoň snažil hrát (Jan Tříska) se obávám, že toto dílo bude stejně absolutně nezajímavé, jako jsme již bohužel na našich obrazovkách v roce 2016 zažili. ()

Dědictví (2016) (E01) odpad!

Děsný úvod. Tato amatéřina bez herců mě má nalákat k obrazovce? ()

Vzpoura (2016) (E02)

Tak jsme se během dalších 45 minut seriálu dozvěděli, že pražáci nechtějí zůstat na venkově v ruině a vesničané tam nechtějí pražáky. K tomu láska na první pohled kvete. Seriál je opravdu k popukání, třeba to, že neumí pražák napumpovat vodu ze studny do kýble byla opravdu úplně geniální scéna. ()