vegetol.mp

Paintballový turnaj o 50 tisíc dolarů se změní v masakr, když někdo začne zabíjet hráče... Překvapivě nudný, nekrvavý a po právu zapomenutý snímek z půlky 80. let. Zásadní problém je v tom, že film má sice 80 minut, ale první vražda se stane ve 46. minutě. Do té doby pozoruje divák bandu otravných buranů, kteří melou pantem a ožírají se. Na podobný low budget film to není natočené úplně zle. Sice rutinně, ale osobně jsem čekal nějakou zběsilou amatérštinu. Režisérem filmu je zkušený kaskadér Glenn Wilder, takže těch pár bitek a jedna hospodská rvačka v úvodu vcelku ujdou, když je člověk posuzuje optikou béčkových filmů 80. let. Bohužel celému filmu naprosto chybí jakékoliv napětí a gradace. Prostě jen banda týpků v maskáčích pobíhá po lese a do toho hraje úchylný ústřední song. Navíc není po celou dobu poznat, jestli je film myšlen vážně nebo jako komedie. Osobně si myslím, že schopnosti Wildera jako režiséra by se víc uplatnily u společnosti na akční béčka jako PM, kde šlo primárně o vybuchující auta a rvačky a ne o práci s napětím. Největším zklamáním je ovšem absence jakýchkoliv zajímavých nebo alespoň krvavých mordů. Vraždí se tady asi tak jako v kriminálce pro Hallmark. Někdo někoho chytne pod krkem a následuje střih. Na trashový snímek z půlky 80. let dost velká slabota. Nejvíc cool tak zůstává plakát, což je velká škoda, protože v těch správných rukou se z tohohle filmu mohla stát velká švanda. ()