Červená zima

(TV film)
  • Česko Vražedná sezóna: Krvavá zima (viac)

Film vychází ze čtyř románů Gildy Piersantiové: Rudá jatek, Modrá katakomb, Zelená palatinů a Carravaggiova žluť. V průběhu Vánoc byla zavražděna už třetí dívka. Komisař Rousseau není přesvědčen v novinách stále zmiňovanou hypotézou o sériovém vrahovi. Navzdory komisařovým pochybnostem se k jeho týmu přidá Mariella De Luca, mladá, lehkomyslná inspektorka s tajnostmi. Po hodinách diskuzí dojdou k úmluvě a tým je schopen řešit případ, který zahrnuje osobní minulost pohřbenou - jako město pod sněhem - pod tíhou italské politiky. (oficiálny text distribútora)

Kozlowski8

Případ sériových vražd mladých dívek v době vánoc řeší zkušený komisař spolu s mladou inspektorkou a dvěma dalšími kriminalisty (nesvéprávně působícími idioty). Základ dějové linie není špatný, navíc je do ní zajímavě zakomponovaný dvojí život mladé (vcelku přitažlivé) inspektorky, který se významně promítá do vyšetřování. Lepší práce se scénářem a dialogy by určitě dílu pomohla. 55%. ()

kolemjdouc

dobrá zápletka ale výběr herců je katastrofa.Kamera to samé ,zdlouhavé záběry na nepodstatné věci a to klíčové jen obšlehli.A opravdu tam museli zakomponovat ty dva debilní vyšetřovatele?Milovala jsem francouzské krimi ale v posledních letech chtějí být světoví a to je na škodu.Není to mentalita Francouzů.Chesnais je ve své roli dobrý a ten zbytek mu dlá jen křoví.Dívat se ale budu i na další ()

LadyPupu

Nejslabším článkem nejsou dialogy. Ono je to celé slabé jak 10x vylouhovanej pytlík s čajem. Francouzi ty kriminálky umí, ale tady si zrovna vybírali oddechový čas. Děj: nic moc. Napětí: nic moc. Pointa: nic moc. ()