Domino

(študentský film)
  • USA Dominoes
Krátkometrážny / Animovaný
Česko, 2010, 9 min

Svět, který stojí na hracích kamenech domina. Bohužel je rozdělen na dvě části. Co v jedné krajině chybí, v druhé přebývá a naopak. A pak náhle, z ničeho nic, do města přiletí hruška. Zůstane „sedět“ na jednom z domů a nic víc nedělá. Panáček, který se tomu snaží přijít na kloub, dojde až na místo, kde jeho svět končí. Začíná zde svět nový, barevný, plný rostlin a co víc – s jinými gravitačními zákony… Film vypráví příběh o snaze dvou bytostí, panáčka a panenky, rozbitou krajinu opravit a vytvořit tím nový, hodnotnější celek. (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

Autorka nejspíš jako malá ujížděla na hraní domina s jinými lidskými bytostmi a plošinovkami, skákačkami na křemíkových strojích a teď oboje spojila do jednoho funkčního celku. Kdybych byl programátor, tak jí její nápad ukradnu a zpracuju ho jako zajímavou amatérskou hru (no dobře, dala by se kvůli tomu i kontaktovat, ale to by nebylo tak zábavné), ale jelikož je pro mě jakýkoliv programátorský jazyk srozumitelný asi jako psaná gudžarátština, řeknu jenom - Dobrá práce ! વેલ થાય! Sledovati možno zde . ()