Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (39)

Episode 10 (2013) (S02E10)

Kriminálních seriálů je na světě už opravdu mnoho, doposud jsem ale neviděl nic, co by mohlo Mostu konkurovat. Zejména na poli hlavního hrdiny. Sbohem můj nejoblíbenější seriálový policisto! ()

Episode 1 (2015) (S03E01)

Pro některé rozbíhající část nového případu a hlavně i poněkud nového příběhu, kdy nám pomaloučku vzniká nová detektivní dvojice a kdy se ze Sagy stává hlavní postava. A už jen na to se nesmírně těším. ()

Episode 2 (2015) (S03E02)

Martin se během těch 20 dílů stal mým vůbec nejoblíbenějším televizním policajtem a bylo mi hrozně líto, jaký mu tvůrci dopřáli osud. Už jen proto jsem se oprávněně bál, jaký budu mít pocit z jeho nástupce a musím uznat, že je vesměs jedině pozitivní. Uvidíme ovšem, jací jsou Henrikovi kostlivci ve skříni. ()

Episode 3 (2015) (S03E03)

Jestli Mostu opravdu něco žeru, tak je to jeho nekompromisnost. Nátlak na diváka s tím, že musí být připraven spíše na hrůzné nežli pozitivní věci a události. ()

Episode 4 (2015) (S03E04)

Věděl jsem dopředu, že bude Henrik skrývat nějaké silné tajemství, ale i tak jsem překvapen, co za minulost za sebou táhne. Doufám, že se na téhle sidestory bude dál stavět a nezamete se brzo pod koberec. ()

Episode 5 (2015) (S03E05)

Saga se kvůli své historii dostává do úzkých a seriál dostává pořádný spád. Už se z toho klube větší pecka než nedávný maratón Breaking Bad. ()

Episode 6 (2015) (S03E06)

Spojitost s uměleckými díly v mých očích trochu nešťastně zastiňuje prvotní téma homofobie a obecného genderového rozporu ze začátku série, jinak se ale tempo vůbec nezastavuje, ba naopak. ()

Episode 7 (2015) (S03E07)

Už mi z toho Mostu tak straší ve věži, že se mi některé z postav objevují ve snech. To je ale vlastně dobře, protože na takový klenot televize se nedá nemyslet i po zbytek dne. ()

Episode 8 (2015) (S03E08)

V mých očích napětí trošku polevilo s blížícím se odhalením hlavního padoucha sezóny, trýznivé události kolem našich dvou ústředních vyšetřovatelů ale nezastavují a depka stále sílí. ()

Episode 9 (2015) (S03E09)

Zcela nekompromisně ubírám jednu hvězdu za zvolení hlavního zločince, u jehož odhalení jsem po událostech z konce první i druhé řady čekal trochu větší grády. Celkový dojem ze seriálu ale samozřejmě zkažen není, pořád se pohybujeme v extrémně nadstandardních vodách v rámci seriálových kriminálek. ()

Episode 10 (2015) (S03E10)

Vlastně jsem dost rád, že se celistvý případ podařilo uzavřít v průběhu dílu a v jeho zbytku stačilo dojít ještě na mnohem zajímavější dění kolem Henrikovy minulosti. Návnada na 4. sérii je velmi silná, lituju všech, co sledovali v době, kdy řada vyšla a museli čekat neuvěřitelné 3 roky na posledních 8 epizod. ()

Episode 1 (2018) (S04E01)

Hned ze začátku série dost cítím, že tohle už bude jen takové doznění seriálu, u kterého se obávám, že nebude moct dosáhnout na údernost předchozích řad. Ale třeba se to rozjede a já úplně otočím. ()

Episode 2 (2018) (S04E02)

Naposledy jsem takhle s finálním dojmem z epizod Mostu váhal na jeho úplném začátku. Kdekdo by řekl, že za to může už mírná repetetivnost, dle obecných ohlasů na čtvrtou sérii se má ale pořád jednat o nadstandardní záležitost. Tak kde jsou ty veškeré grády? ()

Episode 3 (2018) (S04E03)

Já musím být přísnější a zachovat trochu nepochopitelnou vlnu pouhých čtyř hvězd v poslední řadě. Stále je před námi 5 dílů, tak doufám, že mi tahle sezóna nezkazí celkový dojem ze seriálu, o němž jsem byl doposud přesvědčený, že jej po dokoukání šoupnu do mé top 10. ()

Episode 4 (2018) (S04E04)

Po vlažnějším rozjezdu, který mě docela slušně mátl, už do sebe začíná leccos zapadat, dochází k několika kulervoucím událostem a seriál se zase šplhá na špici toho nejlepšího, co mé oči kdy spatřily na poli televizní tvorby. ()

Episode 5 (2018) (S04E05)

Honba za dalším společenskoproblematicky zaměřeným případem nabírá na obrátkách, nic se ale nevyrovná dramatickému vývoji vztahu naší ústřední dvojice. Bylo mi při sledování tohoto dílu skutečně ouzko. ()

Episode 6 (2018) (S04E06)

Trochu matoucí začátek za pomoci flashbacku z minulosti, který je klíčový pro finální vývoj celého případu. Jinak extrémně emotivní epizoda, při které jsem měl co dělat, abych udržel slzy. Duo Saga/Martin zastíněno duem Saga/Henrik. ()

Episode 7 (2018) (S04E07)

Furt mě nepřestává překvapovat, jak si tvůrci dokážou hrát s matením diváka a do poslední chvíle nás směřovat úplně jinam, než si dokážeme myslet. Miluju to! ()

Episode 8 (2018) (S04E08)

Poslední případ v rámci ve všech ohledech nejpůsobivějšího kriminálního seriálu uzavřen. Stejně tak i příběh jedné dokonalé postavy s těžkou minulostí, komplikovanou přítomností a pro nás nejasně snad už poklidnou budoucností. Sbohem Sago Norenová, policie Malmø! ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)