Vražedné spolčení

• Kanada Perfect Sisters (viac)

Dvě sestry se už poněkolikáté stěhují na nové místo, protože jejich matka-alkoholička přišla o práci. Dívky se musejí starat nejen o ni, ale i o mladšího nevlastního brášku. Když si matka najde nového tyranského přítele, který jim ubližuje, rozhodnou se, že jim bude bez matky nejlíp... Linda se se svými dcerami a synem opět přestěhuje na nové místo a začne chodit do nové práce. Náctileté dívky Sandra a Beth jdou po prázdninách zpátky do školy, kde se Sandra snaží na sebe upoutávat pozornost, a Beth začne chodit s Justinem. Linda střídá muže, často se opíjí a holky se o ni musejí starat, vařit doma, a Sandra jí dokonce zastoupí na třídních schůzkách. Sestry jsou nerozlučnou dvojkou a ve škole se jim daří. Sandra se ve škole spřátelí s dívkou z lepší rodiny Ashley a Beth tráví hodně času s Justinem. Po party najdou matku opět opilou, dokonce se pokusí spáchat sebevraždu. Na Den díkůvzdání oznámí Linda celé rodině, že znovu přišla o práci, řekne si o peníze, dívky se za ni stydí a peníze už jim nikdo půjčit nechce. Sandra se moc líbí Davidovi, se kterým si jen zahrává. Linda přivede k rodině nového muže Stevea, který je opilcem a násilníkem. Linda se Stevem často pijí alkohol, souloží v obýváku a mají nechutné řeči. Steve se snaží Beth osahávat, když k tomu má možnost. Dívky zavolají na linku pomoci, ale ti bez důkazů, že je Steve násilnický, nehodlají nic podniknout. Když Sandra myje opět opilou matku, uvidí, že má po těle modřiny. Linda se Stevea zastává, protože jim platí nájem. Beth ani Sandra si nevědí rady a napadne je, že by jim bylo lépe bez matky. Pokaždé si jejich matka najde násilníka, který ji a děti mlátí a obtěžuje. Když Steve uhodí malého Bobbyho, rozhodnou se dívky jednat. Sestry s Justinem a Ashley začnou vymýšlet možnosti, jak se jí zbavit, aby zároveň dostaly peníze z pojistky... (TV Prima)

hansel97

Veliké překvapení. Ze začátku to vypadalo strašně hloupě, ale ono hlavně po té vraždě, nastává nejsilnější část filmu a to je to, jak si to Beth a Sandra celé zkazily. Zvláštní film, udělat z vrahů hrdinky, ale ono to tady funguje s trochou soucitu vůči tomu, jak obě vyrůstaly. A myslím, že jen to, že se tenhle film odehrává podle skutečných událostí mu přidává opravdu hodně na mrazivosti, i když by to samozřejmě nemělo být měřítko. Za výkon Abigail a Georgie hvězda navíc! ()

mat.ilda

Kupodivu dívatelné sociální drama s krimi přesahem - oč je slabší vcelku, o to silnější v detailech, i proto se může zdát, že v podstatě není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř... ovšem Beth i Sandra to vidí jinak. Zklamala překvapivě nedobrá Mira Sorvino v roli matky, zato obě mladé herečky odvedly slušnou práci, obvzlášť zapůsobila Georgie Henley, a ač je trochu zrůdička, moc dobře se na ni dívalo... plus silný závěr - nemám námitek, ctihodnosti. ()

Billie777

Silně znepokojivý film, ze kterého mi bylo špatně i smutno. Je smutné, když někdy nesnáší svojí matku a ještě smutnější, když k tomu mají důvod. Prvnj polovina se poměrně táhne, druhá už je mnohem zajímavější. Herci mě nijak nepřesvědčili, ovšem kromě hlavní dívčí dvojice, především Georgina byla dobrá. Pokud mám hodnotit film jako umění, nic noc. Jistý televizni, až béčkový nádech je zřejmý. Nejedná se o vice než dobrý film. Ale příběh je masakr, k zamyšlení, skutečný život, který bolí a dá zabrat. ()

eLeR

V konečnom dôsledku je smutné, čo sa sestrám v ich živote dialo a čím museli prechádzať a nechcem to zľahčovať. Pri svojej mame si toho vytrpeli dosť, a aj napriek tomu boli rozumné, inteligentné a mali v škole výborné výsledky. Vymysleli plán, ktorý dopadol tak, ako dopadol. Svojim správaním ma nesmierne vytáčali a aj spracovanie príbehu bolo katastrofálne. Nemôžem si pomôcť. ()

George Stobbart

Teenagerské sestry žijú so svojou alkoholickou matkou, ktorá sa o ne nedokáže poriadne postarať. Keď si však začne s ďalším z pochybných chlapov, ktorý sa ich navyše pokúša sexuálne obťažovať, rozhodnú sa problém vyriešiť. A to tak, že matku premyslene zabijú; pomocou tabletiek a plnej vane... Neviem síce, ktorý retard tomu prilepil aj nálepku horor, pretože to by sa už hororom mohla nazývať každá pubertálna rodinná dráma so snaživým sociálnym komentárom. A to rozhodne nie je žáner, ktorý práve obľubujem. Aj keď úplne zlé to nebolo a sestričky boli vcelku fajn. ()

• Film bol pôvodne určený pre TV, ale už počas natáčania sa rozhodlo, že pôjde do kín. (mivr)
  • Film je natočen podle skutečné události, která se stala roku 2003 v Torontu. Zčásti je námět inspirován také knihou "The Class Project: How to Kill a Mother" Boba Mitchella. (Tasartir)